Okuma süresi: 2 dakika

Hayvan dostlarımızı vurmanın ne bir spor ne de bir hobi olabileceğine dikkat çekmek isteyen şablon sanatçısı Monk, katledilenin yanında gururla poz verebilen katillerin ne kadar çirkin yaratıklar olduklarını göstermek için ilginç bir çalışma gerçekleştirmiş. Bu seferki kurban en sevdiğin Disney karakterleri!

Çok sevdiğimiz Cecil’in öldürülmesinden sonra gözler her zamankinden daha fazla avlanmaya çevrilmiş durumda. Haklı tepkiler artık daha yüksek sesle dile getiriliyor. Amerikan havayolu şirketlerinin av hayvanı taşımasını önlemek için kargo koşullarını değiştirmesinden en ünlü binalarını hayvan görüntüleriyle aydınlatılmasına kadar bir şekilde bu caniliğe dur deme yolları aranıyor.

Şablon sanatçısı Monk ise maktülünün yanında gururla poz verebilen bu canilerin ne kadar kötü kalpli insanlar olduklarını göstermek için harika şablonlar hazırladı. Çocukken en sevdiğin Disney karakteri artık kanlar içinde yerlerde yatıyor! Dumbo’dan Baloo’ya, Ariel’den Mufasa’ya kadar pek çok karekter artık birer av kurbanı. Üstelik aslan kralımızın şablonunun, Cecil’in katlinden 4 ay önce hazırlanmış olması da son derece acı bir ironi oldu.

mufasa

ariel

baloo

dumbo

robin

tigger

Kaynak: Art Sheep, Monk/Instagram