Okuma süresi: 2 dakika

Luisa Azevedo, son iki yıldır umulmadık nesneleri, şekilleri ve yerleri gerçek hayattan fotoğraflar ile birleştirerek gerçeküstü görüntüler oluşturuyor. Azevedo, hikâyesini şöyle anlatıyor:

Sanatlardan her zaman etkilendim, ancak Instagram aracılığı ile fotoğraf sanatını keşfettiğimde yalnızca 15 yaşındaydım. Başlangıçta cep telefonumla basit fotoğraflar çektim ama çok geçmeden daha fazlasını öğrenmek istedim. Fotoğrafçılığa olan ilgim arttıkça yeni teknikler aramaya ve denemeye başlamam beni Photoshop‘a yöneltti.

Photoshop’ta düzenlediğim ilk görüntü Mart 2015’te yayınlandı. O zamandan beri uzun bir yol kat ettim. Kendi kendime öğrendiğim her şeyi Youtube’da bulunan Photoshop eğitim videolarından öğrendim.

Her gün yeteneklerimi geliştirmeye ve yeni konseptler denemeye çalışıyorum.

Instagram hesabımda her gün paylaştığım fotoğraf manipülasyonlarında kendi gerçekliğimi bozup ve yeniden inşa ediyorum.

Son iki yıldır umulmadık nesneleri, şekilleri ve yerleri gerçek hayattan fotoğraflar ile birleştirerek gerçeküstü görüntüler oluşturuyorum. İmgelerim aracılığıyla her şeyin mümkün olduğu, rüya gibi bir dünya yaratmaya çalışıyorum. Hayal gücü ve yaratıcılıkta sınır olmadığına inanıyorum.

Şu anda Lizbon, Portekiz’de yaşıyorum ve Lizbon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Multimedya Sanatı bölümünde okuyorum.

Luisa Azevedo‘nun çalışmalarına websitesinden veya Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Bored Panda