Okuma süresi: < 1 dakika

Sonu gelmeyen yakınmalar ve erkekleme* kavramlarının 2016 yılında tekrar çekilen ve baş kahramanlarını bu defa kadınların oluşturduğu “Ghostbusters (Hayalet Avcıları)” filmininin önüne geçtiği zamanları hatırlıyor musunuz? 2018 yılında vizyona girmesi beklenilen ve bu defa kadrosunda erkek barındırmayacak olan Ocean’s serisinin devam filmi Ocean’s 8 ile her şey yeniden başlayacak gibi görünüyor.

Bu hafta ilk defa “Ocean’s 8” filminin setinden baş karakterleri oluşturan sekiz oyuncunun yer aldığı bir fotoğraf yayımlandı. Fotoğrafta Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway ve Sarah Paulson yer alıyor.

Film oldukça iyi oyunculardan oluşuyor. Filmin konusu hakkında bildiğimiz tek şey, Bullock’un Debbie Ocean karakterine hayat vereceği ve bu karakterin daha önceki üç filmde George Clooney tarafından canlandırılmış olan Danny Ocean karakteriyle de akraba olabilme ihtimalinin olduğu. Debbie ve onun yedi suç ortağı, her yıl düzenlenen Met Galası’nı soymak için New York şehrindedirler. Ancak Met Galası’na doğru yol aldıkları esnada neden metroya bindikleri hâlâ açıklığa kavuşmuş değil. Hâlâ yeteri kadar paraları olmadığından veya çekimlerde iyi görüneceği düşünüldüğü için orası kullanılmış olabilir.

2000’li yıllarda Ocean’s Eleven, Ocean’s Twelve ve Ocean’s Thirteen olmak üzere üç tane Oceans filmi vardı. Her bir film Frank Sinatra ve Dean Martin’in de yer aldığı 1960 yapımı  Rat Pack filmine dayanıyor. Bizler usta, eski moda ve olağanüstü erkeklerden oluşan bu ekibin yeni çıkacak Oceans ekibiyle karşılaşması fikrine bayıldık.

Ocean’s 8 2018 yazında sinemalarda.

*Mansplaining: İngilizce’de “erkek/adam” anlamına gelen “man” kelimesi ile “açıklamak” anlamına gelen “explain” kelimesinin birleştirilmesi sonucu oluşan sözcük.