Okuma süresi: 2 dakika

Sanatçı Sarah K. Benning, nakış tekniğini kendi kendine öğrenmesine rağmen, güzel sanatlar alanındaki birikimini, yarattığı her eserine yansıtıyor.

Her bir eser, öncelikle, Ortaçağ tasarımının, iç mekân tasarım trendlerinin estetiğinden esinlenilerek ve genellikle kendi evinde yetiştirdiği bitki koleksiyonuna referans olan bir illüstrasyon olarak başlıyor. Benning, ana fikri daha iyi yakalamak için, çağdaş tasarımı daha iyi temsil eden cesur ve doğaçlanmış yöntemlerden yararlanmak adına, geleneksel nakış tekniklerinden ve dikişlerinden kaçınıyor.

sarah-k-benning-1Benning, 2013‘te Chicago Sanat Enstitüsü Okulu‘ndan Fiber ve Malzeme Araştırmaları Bölümü‘nden mezun oldu ve şimdi zamanını, Baltimore ve İspanya arasında geçiriyor. Instagram ve Facebook sayfalarını sıklıkla güncelliyor ve online mağazasında yeni eserleri bulabilirsiniz. Ayrıca orijinal tasarımlarını Etsy aracılığıyla satıyor.

sarah-k-benning-2sarah-k-benning-9sarah-k-benning-8sarah-k-benning-7sarah-k-benning-6sarah-k-benning-5sarah-k-benning-4Kaynak: Colossal