Okuma süresi: < 1 dakika

Barış için herkes 17 Nisan Pazar günü saat 15.00-20.00 arasında ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde barışa ses olmak için buluşacak.

“Bizler; Barış İçin Akademisyenler, Ekolojistler, Müzisyenler, Sokak Fotoğrafçıları, Edebiyatçılar, Sinemacılar, Halklar, Kadınlar, Çevirmenler, Sağlıkçılar, Gazeteciler, Tiyatrocular, Öğrenciler, Yayıncılar, İnsan Hakları Savunucuları, Çocuk Hakları Savunucuları, Hayvan Hakları Savunucuları, Taraftarlar, LGBTİ Hareketi, Mimarlar, Plancılar, Video Aktivistleri, İşçiler, İşsizler…

Kısaca Barış İçin Herkes olarak bir araya geliyoruz. Barış için ses veriyoruz. Sesimiz birlikte daha güçlü çıksın diye, savaşın karşısında barıştan yana olan herkesi forumuza, barışa ses olmaya çağırıyoruz.”

Barış İçin Herkes, 13 Şubat 2016’da Ankara Sakarya Caddesi’nde bir araya gelmişti. Pek çok meslek grubundan barış isteyen kişinin umutlarını paylaştığı sokak forumunun ardından geçen yaklaşık 2 ayda değişen bir şey olmadı savaş tüm çirkinliğiyle sürdü, yaklaşık bir yılda 600’den fazla sivil kanlı saldırılarda hayatını kaybetti. 

Sarayların savaşına karşı hakların barış isteği ise bitmedi, artarak devam etti. Şimdi barışa ses vermenin, savaşta yitirdiklerimizin anısını gözeterek mücadele etmenin zamanı. Bahar barışla, umutla, bizimle gelecek! 

Etkinliğin Facebook sayfası için lütfen tıklayın.

barış için herkes