Okuma süresi: < 1 dakika

Gerçekleştirdiği sergilerle adından söz ettiren ve dikkatleri üzerine çeken genç sanatçı Erin İlkcan Aslan, 8 Nisan – 14 Nisan tarihleri arasında WABI-SABI isimli yeni sergisi ile Galeri Tilki‘de yer alacak.

Kabullenmemek, üretmek, sorgulamak ve yenilmekten doğan bir mekân mottosu ile Ankara Kennedy Caddesi üzerinde çeşitli sergileri misafir eden yeni galeri Tilki, çeşitli sanatçıları sanatseverlerle buluşturuyor.

Japonca sade, maddeye değil maneviyata değer veren, alçakgönüllü ve doğayla uyumlu anlamına gelen “wabi” ile eskimiş, solmuş, zamanın izlerini taşıyan anlamına gelen “sabi” kelimelerinin birlikteliğiyle yeni bir anlama kavuşan wabi-sabi en kısa şekilde “kusurlu güzellik” olarak tanımlanıyor. Wabi sabi’ye göre hiçbir şey tamamlanmış değildir, her şey hareket halindedir. Bu hareketliliğin tanığı olabilmenin yolu da sadeleşmektir.

Ankara’da yaşayan Erin, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim bölümü eğitimine devam ediyor. Dört beş senedir hem bireysel hem de grup sergilerinde yer alıyor. Yaptığı tasarımlarla çeşitli ödüller de kazanan Erin’in ismini yakın gelecekte çok daha fazla duyacağız gibi. Çalışmaları ile çok daha başarılı işler gerçekleştireceğine inanıyorum.

Sergiyi ajandanıza eklemek için Facebook etkinlik sayfasını kaydetmeyi unutmayın.

Adres: John F. Kennedy Cad. 31/B Çankaya / Ankara
Telefon: 0535 848 4554