Ana SayfaKültür & SanatEl SanatlarıSemaver Kumpanya’nın bir diğer yoğun emek ve üretim safhası: Kukla Atölyesi

Semaver Kumpanya’nın bir diğer yoğun emek ve üretim safhası: Kukla Atölyesi

-

Semaver ve Kumpanya, Sait Faik Abasıyanık’ın iki ayrı öykü kitabının isimleri, bu iki öykü isimleri bir araya geliyor ve 2002 yılında Işıl Kasapoğlu Semaver Kumpanya’yı kuruyor. Öyküler Semaver Kumpanya’da dile geliyor. Sahnede izlemekten keyif aldığınız, eğitim atölyesinde ders almak isteyeceğiniz güzel insanlardan oluşan Semaver Kumpanya’da kukla atölyesi başlıyor.

Kukla atölyesi de Semaver Kumpanya’daki yoğun emek ve üretim safhasının bir parçası, Siz de bu sürecin bir parçası olmak isterseniz Kukla Atölyesi’nde yerinizi alabilirsiniz.

7 Mayıs 2016 tarihinde başlayan Kukla Atölyesi, iki ay sürecek ve her cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

El Kuklası, Puppet, Mask Yapımı & Oynatımı atölyenin içeriğini oluşturuyor. En fazla sekiz kişiden oluşacak atölye için başvurular aşağıdaki iletişim adresine iletilebilir.

Semaver Kumpanya’nın kurucuları arasında yer alan Sibel Altan bu sefer Kukla Atölyesi’nde eğitmen olarak karşımıza çıkıyor. Altan, Hollanda ve Bulgaristan’da çeşitli kukla workshoplarına katılmış olup kendini kuklanın hizmetkarı olarak tanımlayan Alman sanatçı Karina Cheres’ten kukla oynatım eğitimi almıştır.

kukla atölyesi

Sibel Altan, Semaver Kumpanya’da kukla oyunlarında ve büyük oyunlarda rol almaya devam ediyor. Okullarda kukla workshopları ve düzenli kukla dersleri veriyor.

Sibel Altan
Sibel Altan

foto 3

Ayrıntılı Bilgi:
0212 585 59 35
Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu / Kocamustafapaşa
[email protected]
www.semaverkumpanya.com

SON YAZILAR

Commedia Dell’arte’ye feminist bir bakış

“Commedia dell’Arte” ifadesinin sözlükteki anlamı “sanat” ve “komedi”nin birleşmesinden doğuyor olsa da, özellikle Venedik’te Karnaval kültürüyle, sosyolojik açıdan olağanüstü bir özgürlük ve başkaldırının simgesi olmuştur....

Atölye Sohbetleri | Burcu Tuna Yosunlu: “Oyunculuk, bir ‘olma hali’dir”

Sanatçı dostlarımla gerçekleştirdiğim söyleşileri dönem dönem bu köşede Atölye Sohbetleri adı altında sizinle paylaşacağım. Siz de bu değerli sanatçıları yakından tanımak ve keyifli sohbetlerimize eşlik...

İzmir Devlet Tiyatrosu oyuncusu Deniz Burak Mersinli ile kariyeri ve tiyatro üzerine söyleşi

.vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none}   .vce-row-container .vcv-lozad {display: none} ...

Ahmet Yapar: “Hayat öyle bir illüzyon ki bir biçimde delirmenizi engelliyor”

Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Ahmet Yapar kimdir? Yolu tiyatroyla nasıl kesişmiştir? Ahmet Yapar: 1984 Mersin Tarsus doğumluyum. Tiyatroya 1997 yılında amatör olarak başladım. 2003 yılında 9...
Zeliha Aras Altınok
Zeliha Aras Altınok
Gezgin, bir yıldız dalıcı, tiyatro ve sinema sever, avukat.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol