Okuma süresi: 2 dakika

Semaver ve Kumpanya, Sait Faik Abasıyanık’ın iki ayrı öykü kitabının isimleri, bu iki öykü isimleri bir araya geliyor ve 2002 yılında Işıl Kasapoğlu Semaver Kumpanya’yı kuruyor. Öyküler Semaver Kumpanya’da dile geliyor. Sahnede izlemekten keyif aldığınız, eğitim atölyesinde ders almak isteyeceğiniz güzel insanlardan oluşan Semaver Kumpanya’da kukla atölyesi başlıyor.

Kukla atölyesi de Semaver Kumpanya’daki yoğun emek ve üretim safhasının bir parçası, Siz de bu sürecin bir parçası olmak isterseniz Kukla Atölyesi’nde yerinizi alabilirsiniz.

7 Mayıs 2016 tarihinde başlayan Kukla Atölyesi, iki ay sürecek ve her cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

El Kuklası, Puppet, Mask Yapımı & Oynatımı atölyenin içeriğini oluşturuyor. En fazla sekiz kişiden oluşacak atölye için başvurular aşağıdaki iletişim adresine iletilebilir.

Semaver Kumpanya’nın kurucuları arasında yer alan Sibel Altan bu sefer Kukla Atölyesi’nde eğitmen olarak karşımıza çıkıyor. Altan, Hollanda ve Bulgaristan’da çeşitli kukla workshoplarına katılmış olup kendini kuklanın hizmetkarı olarak tanımlayan Alman sanatçı Karina Cheres’ten kukla oynatım eğitimi almıştır.

kukla atölyesi

Sibel Altan, Semaver Kumpanya’da kukla oyunlarında ve büyük oyunlarda rol almaya devam ediyor. Okullarda kukla workshopları ve düzenli kukla dersleri veriyor.

Sibel Altan
Sibel Altan

foto 3

Ayrıntılı Bilgi:
0212 585 59 35
Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosu / Kocamustafapaşa
[email protected]
www.semaverkumpanya.com