Ana SayfaKültür & SanatEdebiyatShakespeare yaşıyor: İzmir 4 Ekim günü Shakespeare'i anıyor

Shakespeare yaşıyor: İzmir 4 Ekim günü Shakespeare’i anıyor

-

Ölümünün 400’üncü yıl dönümünde dünyaca ünlü edebiyat dehası Shakespeare sanat çevresilerinde değişik etkinliklerle anılıyor.

Shakespeare İzmir’de, Yaşar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ve British Council işbirliği ile hazırlanan “Shakespeare Yaşıyor” temalı konferans ile anılacak.

shakespeare-live4 Ekim Salı günü 10.00 – 18.00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenecek olan konferans üç oturumdan oluşacak:

İlk oturumda Türkiye ve Birleşik Krallık’tan birer konuk açılış konuşması yapacak. İkinci oturumda “Walking Cities” programıyla ilgili konuşma gerçekleştirilecek. Son oturumda ise Yaşar Üniversitesi ve Türkiye’nin dört bir yanından katılan üniversitelerin konuşmacıları yer alacak.

Katılım ücretsiz, simültane çeviri yapılacak

Girişlerin ücretsiz olduğu konferans boyunca İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce simültane çeviri ve işaret dili çevirisi de yapılacak.

Edebiyat ve Shakespeare severlerin kaçırmaması gereken bu konferansa tüm İzmirliler davetli.

SON YAZILAR

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

Dünyanın Öteki Yüzü: Genç yazardan alışılmışın dışında hayaller kur(dur)an öyküler

EdebiyatHaber’de gerçekleştirdiği Yazarın Odası söyleşileriyle tanıdığımız Meltem Dağcı’nın ilk öykü kitabı Dünyanın Öteki Yüzü, İthaki Yayınları’ndan çıktı. Yetmiş yaşına geldiğinde ölüm şeklini seçme özgürlüğüne kavuşan kadınlar,...

Yeryüzüne Dayanabilmek…

Düşünüyorum da acaba neden yazıyoruz?  Hele ki günümüzde hiç kimsenin doğru dürüst okumadığını bilirken... O halde sadece kendimizi tatmin etmek için mi yazıyoruz? Yoksa bu, karşı...

Metin Turan ile yeni romanı “Parçalanmayı Bekleyen” ve Don Kişotluk üzerine

Metin Turan ile en son, aşağı yukarı bu aylarda buluşmuş; geçen yıl çıkardığı öykü kitabı “Başka Türlüsü” üzerine söyleşi yapmıştık. Yazmak ritmini bozmayan ve her...
Bedia Ayanoğlu
Bedia Ayanoğlu
1995- Izmir dogumlu. Yasar Universitesi'nde Ingiliz Dili ve Edebiyati okuyor. 5 yildir tiyatro ile ilgileniyor, fotograf cekmeyi, bisiklet surmeyi ve yazmayi seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol