Ana SayfaYaşamKadınSigara içen kadına ''bu ülkede kadınlar sokakta sigara içemez'' diye saldırdı, boynunda...

Sigara içen kadına ”bu ülkede kadınlar sokakta sigara içemez” diye saldırdı, boynunda sigara söndürdü, serbest kaldı

-

Yaşadığımız ülke, her gün şeriatçı ülkelerle yarışan uygulamalara imza atıyor. Otobüste şort giyen kadına tekme atan serbest, İstanbul üniversitesinde kısa şort giyen kadının fotoğrafını çeken öğrenci, IŞİD’e militan devşirdiği bilinmesine rağmen serbest ve hâlâ İstanbul Üniversitesi’nde okumaya devam ediyor.

Ne soruşturma ne de bir ceza alıyor; üstelik başka kadınların da fotoğraflarını çekmeye çalışıyor. Polisler, güvenlik görevlileri bu kişiyi koruyor. Ayrıca bu kişiyi okuldaki diğer IŞİD sempatizanları da desteklemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde “dinci sapıklar” gene sokaklardaydı. Sokakta sigara içtiği gerekçesi ile bir kadına ve kızına saldırıp darp ettiler. Bu ülkede kadınlar sokakta sigara içemez diye kadınları dövüp boyunlarında sigara söndürdüler.

Hepsi sokakta oldu. Peki devlet ne yaptı? Sigara söndüren fail şu an serbest ve aramızda. Devletin istismar suçlularını bu kadar koruması devletin de zihniyetinin ne durumda olduğunun göstergesidir.

Asit saldırılarını teşvik etmek için mi yapılıyor?

Bildiğiniz gibi dinci ülkelerde kadınlar erkeklerin beğenmediği şekilde sokağa çıktıkları an erkekler tarafından suratlarına asit dökülerek cezalandırılıyorlar. (ki burada türbanlı kadınlardan bahsediyoruz saçı görünmesi ya da asit atan erkeğin hoşuna gitmeyecek bir şey yapması yetiyor asit yemesi için) Türkiye’de kadınlara sokaklarda saldıran sapıkların serbest bırakılması akıllara “acaba devlet, dinci sapıklara kadınların suratlarına asit atması için teşvik olarak mı bu sapıkları serbest bırakıyor” yani tecavüz etmek, gasp etmek, tekme atmak, gizli gizli fotoğraflarını çekip AKİT gibi dinci sapık gazetelere göndermek yetmez kadınların suratına asit atın biz sizi serbest bırakırız” mı demek istiyorlar sorusunu getirdi.

Son yaşanan iğrenç saldırının detayları şu şekilde :

Antalya’da annesi ve teyzesiyle evlerine giden 20 yaşındaki Dilay Özel, yolda sigara içen teyzesine sözlü ve fiziksel tacizde bulunan B.T.’nin saldırısına uğradı. B.T.’nin, boynunda sigara söndürdüğü Dilay Özel, “Doktorlar izin kalıcı olduğunu söyledi. En ağır cezayı almasını istiyorum” dedi. B.T., savcılıktaki ifadesinin ardından serbest kaldı.

Olay, geçen cumartesi saat 18.40 sıralarında Muratpaşa ilçesi, Fener Mahallesi’nde meydana geldi. Havalimanı dönüşünde ara sokağa otomobili park ettikten sonra annesi E.Y. ve teyzesi E.K. ile birlikte eve doğru yürüdüklerini kaydeden Dilay Özel, teyzesinin sigara yaktığı sırada karşıdan gelen iki kişiden B.T.’nin, “Bu ülke ne hale geldi, kadınlar yolda sigara içiyor. K….ler gibi” dediğini söyledi. Bu sırada çevrede başka kimse olmadığını söyleyen Özel, “Bunun üzerine annem ‘Bize mi dediniz? Burası özgür bir ülke. İçtiğim sigaraya karışamazsın’ diye bağırdı. Adını sonradan öğrendiğimiz B.T. de ‘Üzerinize neden alınıyorsunuz’ dedi ve ‘S…..n gidin’ şeklinde küfretti” dedi. Bunun üzerine yaşanan arbedede B.T.’nin, annesinin boğazını sıkarak iteklediğini öne süren Özel, “Adamın anneme saldırdığını görünce koşarak müdahale ettim. Ayırmaya çalışırken adam elindeki sigarayı boğazıma bastırdı. Ben acıyla kıvranırken o kaçmaya başladı. Yaklaşık 5 sokak kovaladıktan sonra vatandaşların yardımıyla yakalandı. Hemen polisi aradık. Çevredeki vatandaşlar da saldırgana müdahale etti. B.T. gözaltına alınırken biz de karakola giderek şikâyetçi olduk” diye konuştu.

Olay sonrası Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darbedildiklerine dair rapor aldıklarını söyleyen Dilay Özel, “Uzmanlar, boğazımda ikinci dereceden yanık oluştuğunu, sigara izinin kalıcı olduğunu söyledi. Estetik operasyon geçirmem gerekiyormuş. Ben o saldırganın izini ömrüm boyunca boğazımda taşıyacağım. Artık yolda da yürüyemez olduk. Dava açacağız. En ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

Polisteki sorgusunun ardından, “Kasten adam yaralama, hakaret ve tehdit” suçlamasıyla adliyeye sevk edilen B.T. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest kaldı. (Antalya/DHA)

Kaynak: Evrensel

SON YAZILAR

Vakıf üniversitelerinde neler oluyor?

Üniversiteler tüm bileşenleriyle, emeğin ve bilginin kendini her an yeniden var ettiği mekânlardır. Üniversiteler eskiden beri hep toplumun aklı ve vicdanı olarak görülmüştür. Bu günlerde...

EŞİK: Kadın ve kız çocuklarını hayattan koparamayacaksınız, ev köleleriniz yapamayacaksınız

Eşitlik için Kadın Platformu (EŞİK) kız çocuklarının okullaşmasını teşvik adı altında, kız okullarının açılması yani karma eğitimin baltalanması hakkında açıklama yayımladı. Karma eğitime son vermenin...

Sus(ma)mak! İnan(ma)mak!

Gündem şu an bu iki kavramdan çok da bağımsız bir noktada değil. Size şimdi ufak bir düşünce egzersizi yaptırmak istiyorum. Bana katılabilirsiniz veya eleştirmek istediğiniz...

Kadın, doğa ve kesişen tahakküm: Av ihalelerinden İstanbul Sözleşmesi’ne, Kuzey Ormanları’ndan 6284’e

Hem ekofeminizm hem vegan feminizm kadınların, doğanın ve hayvanların üzerindeki ataerkil kapitalist baskının nasıl ortak sömürü hikayeleri ortaya çıkardığını yıllardır tartışıyor. Üstelik bunu, sadece bu...
Kronstad
Kronstad
Özgürlük bireyin kendisinde başlar. Kavramak gerekir önce. Anlamak yetmez, bilmek yetmez. Kavrayıp şaşırmak gerekir. O zaman anlarız etrafımızı saran kölelik kafesinin nasıl da içinde olduğumuzu. Köle olmak istemiyorsak köle olmamayı öğrenmeliyiz. Eğer istersen asla köle olmazsın.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol