Okuma süresi: 2 dakika

Kanser hastası ve beş aylık ömrü kalan Roo’yu barınakta görüp ailesi olmaya karar veren iki genç, hayvan dostlarının son yolculuğuna doğru günlerini dolu dolu geçirmesi için ona “ölmeden önce yapılacaklar listesi” hazırladılar.

pitbull, roo, ölmeden önce 2

Kelly Michael ve Sarah Lauch üzgün ve yalnız bakan kanser hastası Roosevelt isimli pitbullu gördüklerinde onların hayatlarını nasıl değiştireceği hakkında hiçbir fikirleri yoktu.

pitbull, roo, ölmeden önce 5
Roo, eski ailesi tarafından “tuvaletini tutamadığı” gerekçesiyle barınağa bırakılmış. Sarah onu ilk gördüğü günü “Diğer köpekler ilgimi çekmek için havlıyor ve zıplıyordu. Fakat o, kafesinde sessizce duruyordu. Mutsuz ve acılı bir görüntüsü vardı” şeklinde anlatıyor. Sonrasında da arkadaşı Kelly Michael ile onu arkadaş edinmeye karar veriyorlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 3

Roo’nun sağlık kontrolleri esnasında “kemik kanseri” teşhisi konuldu ve yalnızca beş ay ömrünün kaldığı belirtildi.

Sarah ve Kelly, Roo’ya ömrünün geri kalan kısıtlı günlerini en iyi şekilde yaşatmaya karar verirler. Bunun üzerine, Roo’nun son günlerini dolu dolu geçirmesi için “ ölmeden önce yapılacaklar” listesi hazırlamaya başlarlar. Sosyal medya üzerinden aldıkları tavsiyeleri de değerlendiren ikili, aynı zamanda insanlara kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için ilham olması açısından #LiveLikeRoo isimli bir hashtag de başlatmışlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 6

Bunun üzerine, Roo hayatında ilk kez bir gölde yüzmeye gider, masaj yaptırır ve Taco Bell’de yemek yer… Sarah ve Kelly’nin Roo için hâlâ birçok planı var. 

pitbull, roo, ölmeden önce 8
Roo’nun en büyük şansı onu seven, kucak açan ve onun için endişe duyan bir ailesinin olması. Sarah ve Kelly, Roo ile birlikte pozitif kalmaya çalıştıklarını, bu yolculuğun sonunun kolay olmayacağını da bildiklerini söylüyorlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 7