Ana SayfaEkolojiHayvanlar AlemiSon günlerini dolu dolu yaşayan Roo'nun hikâyesi

Son günlerini dolu dolu yaşayan Roo’nun hikâyesi

-

Kanser hastası ve beş aylık ömrü kalan Roo’yu barınakta görüp ailesi olmaya karar veren iki genç, hayvan dostlarının son yolculuğuna doğru günlerini dolu dolu geçirmesi için ona “ölmeden önce yapılacaklar listesi” hazırladılar.

pitbull, roo, ölmeden önce 2

Kelly Michael ve Sarah Lauch üzgün ve yalnız bakan kanser hastası Roosevelt isimli pitbullu gördüklerinde onların hayatlarını nasıl değiştireceği hakkında hiçbir fikirleri yoktu.

pitbull, roo, ölmeden önce 5
Roo, eski ailesi tarafından “tuvaletini tutamadığı” gerekçesiyle barınağa bırakılmış. Sarah onu ilk gördüğü günü “Diğer köpekler ilgimi çekmek için havlıyor ve zıplıyordu. Fakat o, kafesinde sessizce duruyordu. Mutsuz ve acılı bir görüntüsü vardı” şeklinde anlatıyor. Sonrasında da arkadaşı Kelly Michael ile onu arkadaş edinmeye karar veriyorlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 3

Roo’nun sağlık kontrolleri esnasında “kemik kanseri” teşhisi konuldu ve yalnızca beş ay ömrünün kaldığı belirtildi.

Sarah ve Kelly, Roo’ya ömrünün geri kalan kısıtlı günlerini en iyi şekilde yaşatmaya karar verirler. Bunun üzerine, Roo’nun son günlerini dolu dolu geçirmesi için “ ölmeden önce yapılacaklar” listesi hazırlamaya başlarlar. Sosyal medya üzerinden aldıkları tavsiyeleri de değerlendiren ikili, aynı zamanda insanlara kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için ilham olması açısından #LiveLikeRoo isimli bir hashtag de başlatmışlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 6

Bunun üzerine, Roo hayatında ilk kez bir gölde yüzmeye gider, masaj yaptırır ve Taco Bell’de yemek yer… Sarah ve Kelly’nin Roo için hâlâ birçok planı var. 

pitbull, roo, ölmeden önce 8
Roo’nun en büyük şansı onu seven, kucak açan ve onun için endişe duyan bir ailesinin olması. Sarah ve Kelly, Roo ile birlikte pozitif kalmaya çalıştıklarını, bu yolculuğun sonunun kolay olmayacağını da bildiklerini söylüyorlar.

pitbull, roo, ölmeden önce 7

SON YAZILAR

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...

İstanbul Dolphinarium önünde yunus işkencelerine ve esaretine karşı protesto

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri İstanbul Dolphinarium’u protesto ederek Burak Özgüner’i andı.

Avrupa’daki her beş kuştan biri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Kuşların tehlike kategorilerini belirleyen ve neden yok olduklarını ortaya koyan, Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi Güncellendi. Dünya Kuşları Koruma Kurumu, Avrupa genelinde 54 ülke ve bölgeden...

Tayland donanması askerleri yanan ve batmakta olan gemiden kedileri kurtardı

Tayland donanması yanan ve batmakta olan bir gemiye terk edilen 4 kediyi kurtardı. Salı günü gerçekleşen kazada öncelikle insan tayfasının boşaltıldığı anlaşıldı. Bu durumda görev...
Emel Kocaer
Emel Kocaer
22 yaşındayım. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nde Basın ve Yayın okuyorum. Sayfa tasarımı (gazete) ile ilgileniyorum. Sait Faik gibi deniz aşığıyım, Sabahattin Ali gibi de doğa. Hayvan severim, barınak gönüllüsüyüm.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol