Ana SayfaKategorisizTadının nasıl değişeceğini görmek için uzaya ekmek fırlatan youtuber

Tadının nasıl değişeceğini görmek için uzaya ekmek fırlatan youtuber

-

YouTuber Tom Scott, uzaya gönderilen bir ekmeğin tadının nasıl değişeceğini görmek için bir hava balonu ile 35 km yüksekliğe sarımsaklı ekmek gönderdi.

NASA ve farklı uzay ajansları bugüne kadar pek çok canlının ve nesnenin uzayda nasıl bir değişim gerçekleştirdiğini incelediler. Fakat bugüne kadar kimse sarımsaklı ekmeğin uzaya gittikten sonra nasıl bir tada sahip olacağını merak etmedi, Tom Scott’a kadar.

YouTuber Tom Scott, bir grup uzman ile birlikte bir düzenek hazırladı ve atmosferin kıyısına, yerden 35 kilometre yüksekliğe bir sarımsaklı ekmek gönderdi. Fakat Scott ekmeği oraya göndermekle kalmadı, bir de geri getirip tadına baktı.

Bir balıkgözü kamera, bir radyo GPS ve bir tepsili kutudan oluşturulan düzeneği balon yardımı ile uzaya fırlatan Scott, yaklaşık iki saat kadar gökyüzünde kalan ekmeği sonunda yere indirdi ve önce “uzaylı” ekmeğin sonra normal ekmeğin tadına baktı.

Scott’un söylediğine göre gökyüzünde iki saat geçiren ekmeğin tadı, deri dondurucuda kalmış ekmekle neredeyse aynı. Ayrıca uzaya neden sarımsaklı ekmek gönderdiğini de açıklayan Scott, yalnızca tadını beğendiği için olduğunu söyledi.

Alıntı | webtekno.com |

SON YAZILAR

GIF nedir ve nasıl kullanılır?

Açılımını bilmeseniz bile "GIF" kelimesine kesin rastlamışsınızdır. İnternetin ilk zamanlarında belirleyiciydi, şu ansa hiç olmadığı kadar popüler. Peki bu GIF nedir ve onları nasıl kullanabiliriz? En basit...

Elektromanyetik dalgalarla uzay zamanda geçmişi ve geleceği görmek

Uzayda bulunan herhangi bir yüklü nokta uzayın niteliğini değiştirir. Yakınında bulunan başka bir nokta bulunduğu yerden alınırsa, bu nokta üzerine etkiyen kuvvet yok olsa da...

Sanal parçacıklar kendisini tanımlayıp solucan delikleri oluşturan bilinçli temel etkiler mi?

Sanal parçacık sıradan parçacıkların özelliklerini sergileyen fakat sınırlı bir süre var olan geçici dalgalanma olarak tanımlanır. Sanal parçacık kavramı, sıradan parçacıklar arasındaki etkileşimi, sanal parçacıklar arasındaki...

Yaşlanmaya meydan okuyan şifre Termodinamik Yasaları’nda mı?

Termodinamik kanunları, çok genel bir geçerliliğe sahiptir ve karşılıklı etkileşimlerin ayrıntılarına veya incelenen sistemin özelliklerine bağlı olarak değişmez. Yani bir sistemin sadece madde veya enerji...
BilimFaresi
BilimFaresi
Bilimsel haberler ışığında evreni ve yaratılışı daha da iyi tanımaya çalışıyorum. Bilgileri paylaşmaya, ışığı ve kelamı taşımaya niyetiyle oluyor her şey.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol