En başarılı yönetmenlerden biri olan vegan yönetmen James Cameron‘u, çekmiş olduğu Terminatör, Avatar, Titanik, Yaratık gibi birçok filmden ve senaryosunu da yazdığı diğer film ve topladığı ödüllerden biliyoruz.

Cameron’u diğer yönetmenlerden ayıran başka bir özelliği ise filmlerinde imgesel mesajlar vermesi. Örneğin; Avatar’da insanların doğayı ve hayvanları nasıl katlettiğini, katlederken orada bulunan yerlileri de doğa ile birlikte sırf daha fazla para için yok ettiğini anlatıyor. Fakat burada konuyu daha ilgi çekici kılmak için filmi uzaylılar üzerinden çekiyor.

Aynı şekilde Terminatör gibi bir aksiyon filminde özellikle insan denen türün dünyaya nasıl düşman olduğunu, dünyayı nasıl yok ettiğimizi ve insan türünü bundan vazgeçirmenin neredeyse imkânsız olduğunu şu sözlerle dile getirtiyor: “Maalesef siz insan denen canlılar kendinizi öldürmeye programlanmışsınız. Sizi kimse kurtaramaz.

James Cameron uzun yıllardır Terminatör olarak da tanıdığımız, vücut geliştirme konusunda ikon olmuş Arnold Schwarzenegger ile çalışmakta. Arnold, et yemeyi bırakmış. Bunda James Cameron ve sağlık sorunlarının çok etkisi var.

Özellikle bugün yediğiniz etlerle birlikte vücudunuza aldığınız karbonhidrat ve mikroskobik varlıklar kısa ya da uzun vadede çok büyük sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Bu yüzden genellikle doktorlar yaşlandığınızda eti yasaklıyorlar. Çünkü vücudunuz etin verdiği tahribatı artık kaldıramıyor. Bunla ilgili olarak güvenilir ve akademik bilgi almak isterseniz Uzm. Kardiyalog Murat Kınıkoğlu’nun internet sayfasını öneririm. Et ve diğer hayvansal “gıda”ların nasıl vücudunuzu mahvettiğini gayet açıklayıcı biçimde anlatıyor.

”Eğer biri size et yemenin sizi güçlü yapacağını söylüyorsa unutmayın ki bu yalanı size et satmak için söylüyordur. Aklınızı kullanın”

Arnold bize şöyle diyor: “Gittiğim doktorların çoğu bana artık et yemeyi bırakmamı söylüyordu ve ben de bunu uygulamaya başladım. Size şunu söyleyebilirim, kendimi harika hissediyorum.

Terminatör aynı zamanda hayvansal “gıda” yada “ürün” üretiminin iklim değişikliğine neden olduğunu ve küresel ısınmanın en büyük iki nedeninden biri olduğunu da hatırlatıyor.

Konuyla ilgili videoyu şuradan izleyebilirsiniz.

Dünyaca ünlü ve rekortmen vegan atletler