Ana SayfaGüncelSöyleşiTheta Healing ile dönüştürürken dönüşme hikayesine ortak olun

Theta Healing ile dönüştürürken dönüşme hikayesine ortak olun

-

Thetahealing kalıcı değişiklikler yapmamızı sağlar.

1: İpek Senem Aydın’ın ThetaHealing ile tanışmasını bizlere anlatabilir misiniz?

Hiçbir şeyin tesadüf olmadığını bir kez daha Thetahealing ile tanışmamda anlaşmış oldum. 2015 yılında aldığım Karma Astroloji danışmanlığında sezgisel yeteneklerimin olduğunu ve insanların hayat yolunda ilerlemelerine yardım etmenin benim haritamı çalıştırmam konusunda destekleyeceği hakkında bir görüş aldım. Bir nevi dönüştürürken dönüşme hikayesi benimki… Ne yapabileceğim hakkında araştırma yaparken Thetahealing ile karşılaştım. Bilinçaltı blokajlarının anda dönüştüğünü görmek benim için çok etkileyiciydi. Kendi hayatımda mucizelere şahit olduktan sonra bu tekniği öğrenip eğitmeni olmaya karar verdim.

2: ThetaHealing nedir? Kişiye hizmet etmeyen bilinçaltı kayıtları nedir?

Thetahealing ruhsal, fiziksel, zihinsel yönden dengelenmemizi sağlayan anda dönüşüm sağlayan bir meditasyon tekniğidir. Beyin frekansımız Theta’da iken, rüya ve uyku halindeki frekansa ulaşırız. Theta frekansı bilinçaltı olarak düşünülebilir. Problem çözme yeteneklerimiz, anıları ve hatıraları tuttuğumuz yerdir. Theta meditasyonu ile bu frekansa ulaşır ve orada artık bize etmeyen blokajlarımızı ve bizim ilerlememizi engelleyen kök inançlarımızı bulur ve bunları pozitif olanlar ile değiştiririz. Thetahealing tekniği hayatın içinde neşeyle ve keyifle ilerlememiz için kalıcı değişiklikler yapmamızı sağlar. 

Bize hizmet etmeyen bilinçaltı kayıtlarımız, 0-7 yaş arasında öğrendiklerimiz, genetik olarak bize aktarılanlar ve kolektif bilinçten gelen blokajlardır. Örneğin küçükken ebeveyni tarafından incitilmiş bir çocuk, bilinçaltında “Sevdiğim insanlar beni incitir” ”Seversem acı çekerim” blokajlarını edinmiş olabiliyor. Yetişkin olduğunda da incinmemek için sağlıklı ve güvene dayalı ilişkiler kuramıyor. Bu programı değiştirip yerine Thetahealing tekniği ile “Seversem güvende olurum” “Sevmek ve sevilmek güvenlidir” programı yğklendiğinde kişinin hayatında kalıcı değişiklikler gözlemlemek mümkündür.. 

3: Theta Healing’deki meditasyon bildiğimiz meditasyondan farklı mıdır?

Thetahealing meditasyonu beyin frekansımızı Theta frekansı durumuna geçirmek için uyguladığımız bir yoldur. Bilinçaltı bir kere bunu öğrendiğinde Theta frekansına geçiş anda olur. Bildiğimiz meditasyondan farklı bir teknik uygulanır. Thetahealing ile her şeyin yaratıcısı dediğimiz yaradanın enerjisine bağlanırız. Tüm dönüşümler yaradan tarafından yapılır ve bizler uygulayıcı olarak sadece gözlemleriz. Thetahealing aslında bir Kuantum mekaniği ve gözlem yapma eylemidir. 

4:Teta Şifası ile neler değiştirilebilir ya da neler şifalandırılabilir?

Thetahealing tekniği ile bizi kısıtlayan blokajlarımızı pozitif programlar ile değiştirebiliriz. Bu hayatımızda pozitif yönde büyük bir fark yaratır. Aynı zamanda Thetahealing ile DNA aktivasyonu, aura temizliği, eril ve dişil enerjimizi dengelemek, his yüklemesi, mekan temizliği, anne karnındaki sevgi göndermek, yeminlerden serbest kalmak ve bunun gibi birçok çalışma yapılmaktadır. 

En çok çalışılmak istenen konular bolluk ve bereket, ruh eşi, ilişkiler, ruh-zihin-beden dengesi, fobiler, sınav stresi, kilo gibi konulardır. 

Uygulama alan kişi eğer değişime açık ve direnç göstermiyorsa tek uygulama ile birçok şey halledilebilir. Kaç uygulama alınması gerektiği kişiden kişiye değişebilir. Herkesin ihtiyaçları farklıdır. 

5: Kaslarımızın verdiği tepkilerin anlamları nelerdir?

Thetahealing tekniğinde Kinesiyoloji testini bize hizmet etmeyen bilinçaltı programlarımızı bulmak için kullanırız. Kas testinde bu programı gözlerimiz kapalı ve yüksek sesle tekrar ederken öne gidersek bu programı biz de var demektir. Eğer arkaya gidiyorsa yok demektir. Kas testi nasıl yapılır adlı Youtube videomda daha detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. 

6: Bilinç, bilinçaltı ve süper bilinç nedir?

Süper bilinç, evrenin bütünüyle bağlantılı olma halidir. Kendini bilen ve kozmik kaynağa bağlantılı bilinçtir.  Bilinç ise, insanın kendisini ve çevresini, olup biteni algılama kavrama ve bilme halidir. Bilinçaltı, duygularımızın merkezi ve hatıralarımızın depolandığı yerdir. Freud’a göre eğer bilinci okyanustaki buzdağına benzetirsek suyun altında kalan görünmeyen kısmı bilinçaltıdır. Thetahealing bir süper bilinçlilik tekniğidir. 

7: ‘Oldu Oldu Oldu’ ne demek?

Theta frekansında gözlemleme yapıldıktan sonra “Teşekkürler oldu oldu oldu” şeklinde tekrarlarız. Bu şekilde hem bilincimize, hem bilinçaltımıza ve hem de yüksek benliğimize olanın yapılıp tamamlandığını anlatırız. Aynı zamanda her zaman teşekkür ederiz. Çünkü her şeyin yaratıcısına bağlanır ve şükranlarımızı sunarız. 

8: Theta Healing Eğitmeni olmak için neler yapmalıyız?

İlk 3 modülü tamamlayan herkes Vianna Stibal tarafından verilen eğitmenlik seminerlerine katılarak Uluslararası Thetahealing Eğitmeni olabilir. Her bir modül için eğitmenlik alması gerekmektedir. ThetaHealing’de  20’den fazla modül bulunmaktadır. Diğer modülleri almak için ön koşul ilk 3 modülü almaktır. Bunlar, Basic DNA, Advanced Dna, Derin Kazma modülleridir. Eğer kişi ilerlemek isterse diğer modülleri de almaya devam edebilir. Bolluk ve Yaratım, Sen ve Yaratıcı, Sen Ve Eşin, Ruh eşi, Sen ve Yakın Çevren, Sen ve Dünya, İdeal Kilo bunlardan bazılarıdır. 

9: Sadece yüz yüze mi uygulama yapılabilir?

Thetahealing uygulaması yüz yüze, telefon, görüntülü arama ya da zoom üzerinden online yapılabilir. Mesafe bir etken değildir. Bu kesinlikle sizin tercihinize bağlıdır. Tüm dünyada ThetaHealing sertifikasına sahip olan birçok uygulayıcı dünyanın her yerinden kişilerle internet üzerinden uygulama yapmaktadırlar. 

10: Son olarak Youtube, İnstagram gibi sosyal medya da uygulayıcılar ‘Evet’ yazan herkese şifa gönderdiklerini ya da his yüklemeleri yaptıklarını söylüyorlar. Bu nasıl oluyor?  

His çalışması Thetahealing’in en güçlü tekniklerinden biridir. Bazı insanlar hayatlarında bazı hisleri hiç deneyimlememiş olabilirler. Belki de anne karnında ya da çocukken travmalar ya da üzüntüler geçirmiş olabilirler. Bu hisleri bu hayatın draması içinde kaybetmiş olabilirler. Bir şeyi gerçekliğimize getirebilmemiz için yani niyetlerimizin gerçekleşmesi için önce bunların nasıl hissedildiğini tecrübe etmemiz gerekir.

Bir kişiye neşeli olmanın, zengin olmanın, sevilmenin, ruh eşine sahip olmanın nasıl bir his olduğu Thetahealing tekniği ile öğretilebilir. Kişi bu hisleri tecrübe ettiğinde artık hayatında da bu deneyimleri yaşamaya hazır olur.

Evimize, işyerimize, mobilyalarımıza, kişisel eşyalarımıza ve organik olmayan tüm maddelere Thetahealing ile his yüklemesi yapabiliriz.

Örneğin giysilerinize güzel ve zarif olmanın hissini, ayakkabılarınıza konforlu olmanın hissini yükleyebiliriz. Cüzdanımıza parayla dolup taşması, evimize yuva olma hissi, arabamıza her zaman güvende olma hissini yükleyebiliriz.

His yüklemesi tekniği Thetahealing Basic DNA sınıfında öğretilmektedir. Thetahealing uygulayıcısı tüm bu hisleri kişilere ve objelere onay alarak yüklemektedir.

SON YAZILAR

Dimitris Sotakis: “Kurgu söylemek istediklerimi söylemek için bir anahtar”

Dimitris Sotakis’ten ilk olarak Büyük Hizmetkar romanını okudum. Yarattığı heyecanla hemen diğer kitaplarına yöneldim. Bu arada arkadaşlarım da kitaplarını okumaya başladı. Yazı dili, anlatımı, romanlarına...

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Belgeselci Ben Fogle ile vahşi yaşam ve belgesel serisi üzerine söyleşi

Adını ilk kez Castaway isimli televizyon programında duyuran ve şu anda Vahşi Yaşama Dönüş (Return to the Wild) adlı programı sunan Ben Fogle, dünyanın dört...

Depremzedeler Ankara’ya göçüyor ama barınamıyor

Depremden etkilenen 11 ilin halkı Türkiye’nin çeşitli kentlerine göç etmeye başladı. Depremzedelerin yoğun olarak geldikleri kentlerden biri olan Ankara’da başlarını sokacak bir ev bulmaları oldukça...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol