Okuma süresi: 2 dakika

Kanadalı fotoğrafçı Troy Moth, Vogue ve Rolling Stone gibi dergilerde uzun süre fotoğrafçılık yapmasının ardından bu işi bırakıp yaban içerisinde bir kulübeye yerleşti. Kanada’nın batısında bulunan bir ağaçlandırma kampındaki bir çadırın içinde büyümüş olması, Moth’un yabana karşı olan hasretini körükledi.

Bored Panda‘da yayınladığı yazısında Moth şunları yazdı: “Gerçekten harika insanlarla tanıştım ve benim için muazzam bir deneyim oldu. Ancak, içimdeki beni köklerime çağıran o hissiyattan bir türlü uzaklaşamadım.”

Kısa bir süre önce Moth, Vancouver Adası’nda kendine bir kulübe inşa edip çocukluk hayali olan vahşi doğa fotoğrafçılığına başladı. Yabana taşınmasının ardından, Yellowstone’daki vahşi bizonları fotoğrafladı. Dakota’da yabani atları takip etti. Montana’da boz ayılarla ve İngiliz Kolumbiya’sında kurtlarla vakit geçirdi.

Moth amacının çok basit olduğundan bahsediyor. İnsanların küresel tüketim çılgınlığına dönüşen pazar ürünlerinden uzaklaşıp tekrardan vahşi doğanın değerini anlamasını istiyor. “İnsanların fabrikalaşmış ürünlere yönelmesine yardım etmektense, onlara farklı bir sevginin yolunu gösteriyorum” diyor.

Troy Moth

Kaynak: Plaid Zebra
Fotoğraflar: Troy Moth