Bu ev o kadar küçük ki, onu kelimenin tam anlamıyla istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz! Evin sahipleri Melissa ve Chris Tack çifti, “fazlası yarar” mentalitesinden uzaklaşıp, yeryüzüne en az zararla yaşamaya çalışıyorlar. Römork çekisinin üzerine inşa ettikleri 13 metre kare büyüklüğündeki evleriyle bir kaplumbağa misali her yere seyahat edebiliyorlar.

4 yılda, yalnızca kira masraflarının 58 bin dolar olduğunu fark eden çift bu duruma bir çözüm bulmak ve kendine yeter bir hayat yaşayabilmek için bu evi inşa ediyorlar. Daha önce bu denli bir şeye kalkışmadıklarını belirten Melissa, evin yapımının yalnızca 800 saatlerini aldığını söylüyor.

Tack Evi 3

Hayatlarının bu noktasında, henüz yalnızca iki kişiyken, evlerinde sahip oldukları bu alanın ihtiyaçlarını karşılamaya yeter de artar olduğunu samimiyetle dile getiriyorlar. Ev bu denli küçük olmasına rağmen, mutfakları, banyoları, yatakları, çalışma odaları ve kedileri için minik bir tuvaletleri bile var! Üstelik ihtiyaçları olan enerjiyi de kendileri üretiyorlar. Alışıldık bir evden tek farkı ise; bunlarının hiçbirinin büyük bir alan işgal etmemesi.

Chris ve Melissa, henüz bu kadar gençken kalıcı bir yere yerleşmenin anlamsız olduğunu savunuyorlar ve evlerinin onlara seyahat imkanı tanıdığına da değiniyorlar. “Bireysel zamana ihtiyacınız olduğunda ne yapıyorsunuz?” sorusuna ise gülerek “İhtiyacı olan kapıdan çıkıp gidiyor” cevabını veriyorlar.

The Tiny Tack House

Bu güzel çiftin bir de internet sitesi var. Merak ettiğiniz her şeyi buradan şirinleyebilirsiniz!

The Tiny Tack House

The Tiny Tack House

The Tiny Tack House

The Tiny Tack House

The Tiny Tack House

The Tiny Tack House