Okuma süresi: 3 dakika

Jennifer Garner denildiğinde akla birbirinden güzel filmleri olan bir oyuncu geliyor. 13 Going On 30 (Keşke 30 olsam), The Odd Life Of Timothy Green (Timothy Green’in Sıradışı Yaşamı), Miracles from Heaven (Cennetten Mucizeler) ve daha bir çoğu… Evet o başarılı bir oyuncu; fakat bunun yanında o bir anne, bir sosyal adalet aktivisti ve aynı zamanda bir vegan ve organik bebek gıdası şirketinin (Once Upon a Farm) kurucu üyesi ve marka yöneticisi.

Kaliforniya merkezli Once Upon a Farm (Bir Zamanlar Çiftliği), her yaştan çocuğa nefis ve besleyici “çiftlikten aileye” yiyecekler sunma hayaliyle, Jennifer Garner’ın da aralarında bulunduğu dört ortak ile kuruldu. Misyonu, ebeveynlerin ve çocukların yararına olumlu sosyal değişim ve gıda adaleti için mücadele eden, bunları destekleyen lider organik bir aile gıda şirketi olmak. Bu misyon “daha sağlıklı ve mutlu bir dünyayı gelecek kuşaklara aktarma” amacını da taşıyor.

Once Upon a Farm, modern bir ebeveynin bebeğinin sağlıklı ve besin değeri yüksek yiyeceklerle beslenmesi konusunda aradığı her şeyi sağlıyor; çocukların bedenleri ve ruhları için en iyi besinleri sunuyor; ürünlerin içeriğinde hiçbir şekilde şeker veya koruyucu maddeler bulunmuyor ve bütün gıdalar sadece yerel ve organik üretim yapan çiftliklerden alınıyor.

Üretilen her şey vegan, organik, glutensiz, GDO’suz, BPA-free (BPA içermeyen ambalaj materyaliyle paketlenmiş gıdalar) ve soğuk basınçlı ambalaj sertifikalarına sahip.

 

Amerikan Beslenme Derneği ve Amerikan Pediatri Akademisi doğru uygulanan bir vegan beslenmenin bebekler, emzikliler, gebeler, sporcular ve çocuklar için uygun bir beslenme şekli olduğunu raporladı. Aynı kuruluşlar vegan beslenmenin çocukların büyüme ve gelişimlerine olumlu katkı sağladığını belirtiyor. Bebeklerin ve çocukların vegan beslenmesinde en önemli husus ise kusursuz bir beslenme planı hazırlanmış olduğundan emin olmak.

Çocuklarınızı lezzetli vegan yemekleriyle cezbetmek hakkında ipuçları için PETA.org ve PETAKids.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Once Upon a Time resmi sitesi

Kaynak: PETA