Okuma süresi: 2 dakika

Vegan tutsak Osman Evcan kaliteli vegan yemek için girdiği açlık grevinin 33’üncü gününde taleplerini Kocaeli F-Tipi Cezaevi’ne kabul ettirdi.

10 yıldır vegan olan ve çeşitli zamanlarda vegan yemek talebi ile açlık grevine giren Osman Evcan’ın sağlık durumunun ise iyi olduğunu öğrendik.

Osman, kardeşi vasıtasıyla ilettiği mesajda; açlık grevinde kendisine yardım eden, destek veren ve dayanışma içinde olan herkese teşekkürlerini ve sevgilerini ilettiğini aktardı.

Osman Evcan Vegan 2

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu son süreçte de Osman’ın tutsak bir arkadaşı daha açlık grevine girerek Osman’ı desteklemiştir.

Diğer yıllara oranla, Osman’ın neredeyse tek başına yürüttüğü bu mücadelenin pek çok kazanımı oldu.

Taze yemek ve vegan kantin

Bundan böyle Kocaeli Cezaevi yerleşkesinde bulunan vegan ve vejetaryen tutsaklar için hazırlanan yemeklerde sadece konserve değil taze sebzeyle yapılan yemekler çıkacak ve iç kantinde vegan ürünler de olacak.

Osman’a vegan yemek gönderebilirsin

Osman Evcan ve diğer vegan-vejetaryen tutsaklar için gerekli olan yiyecek ve ürünlerin tedarikini Osman Evcan’ın yönlendirmesiyle Vegan Dükkan üzerinde gerçekleştirebilecek.

Cezaevi yönetimi ayrıca Osman Evcan’a vegan yemek gönderme talebini de kabul etti. İsteyenler Osman Evcan’ın adresine Vegan Dükkan’dan online olarak vegan ürün yollayabilir.

Osman Evcan Vegan Yemek 1
Yapmanız gereken tek şey siparişi verip adres olarak Osman’ın cezaevindeki iletişim adresini yazmak.

Kandıra cezaevinde artık semaver serbest

Osman Evcan’ın girişimleri ve mücadelesiyle Kandıra’daki bütün tutsaklar için koğuşlarda artık çay için semavere de izin verildi. Yine isteyenler Osman Evcan’a ve diğer tutsaklara semaver yollayabilir.

Son olarak cezaevi kabusuyla baş etme konusunda kendisi ve hepimizin adına yeni bir zafere daha imza atan Osman Evcan’a ne kadar teşekkür etsek az.

Tutsakların talepleri neydi?

– Topluca haftalık mevsim sebzeleri: Sera veya konserve değil
– Yeterli bakliyat, tahıl ve kuruyemiş: Protein için
– Kantine daha fazla vegan ürün: Brokoli, mantar, yulaf ezmesi, humus vb.

Osman Evcan’ın adresi:

Osman Evcan
Kocaeli 1 Nolu F-Tipi Cezaevi
A-7-21 Koğuşu
Kandıra-Kocaeli

Cezaevi telefonu: 0262 581 56 23

Not: Osman’a mektup ya da kart göndererek de yanında olduğunu gösterebilirsin.