Yavru kedi Radamenes Polonya’nın Bydgoszcz şehrindeki hayvan barınağına getirildiğinde çok kötü durumdaydı. Yüksek solunum enfeksiyonundan muzdarip olan Radamenes’e barınaktaki veterinerler tarafından ölüm teşhisi konmuştu.

Çok kötü durumda olduğu için, veterinerler ötanazi yaparak acısına son vermeyi düşündüler, ancak tam da bunun üzerine Radamenes mırlamaya başladı. Buna şahit olan veterinerler Radamenes’in hayata veda etmeye hazır olmadığını fark ettiler ve ardından başarı ihtimali düşük olan tedavi işlemlerine başladılar.

Radamenes bu iyiliğin karşılığında barınaktaki diğer tedavi gören hayvanlara yardımcı oluyor.

Radamenes gücünü tekrar kazanır kazanmaz, barınaktaki diğer hayvanlarla kaynaştı.

Radamenes 3

Barınak çalışanları onun ağır ameliyat veya işlemlerden geçmek zorunda kalan hayvanlara yakınlık gösterdiğini fark etti.

Radamenes 2

Barınak çalışanları Radamenes’in diğer hayvanları tıpkı üzerlerine titreyen bir bakıcı gibi temizlediğini ve onlara sarıldığını fark etti.

Radamenes 5

Barınak çalışanları Radamenes’i yeni maskotları olarak görüyor.

Radamenes 4

Hasta olduğunuzda bazen ihtiyacınız olan tek şey sevgi dolu bir kucaklama yada daha iyi hissetmenizi sağlayacak sıcak bir sarılmadır.

İşte tam bu anda Radamenes çıkageliyor.

 kedi Radamenes

Radamenes’in iyileşmesine katkı sağlayan güzel insanların şefkatini o da barınaktaki diğer hayvanlara yardım ederek yayıyor.

Radamenes 1

Yürü be Radamenes!

Bir başka hayvan bakıcısı Kedi Russell’ın hikayesini okumak için buraya tıklayınız.

Kaynak: TVMeteo, One Green Planet