Okuma süresi: 3 dakika

Hannah kedilere mutlu bir hayat vermek için elinden gelen herşeyi yapıyor. Yıllardır yüzlerce yeni doğmuş kedi büyüttü, çok daha fazlasına yardım etmek için büyüyen kedilere veda ediyor.

Her şey 2008 yılında başladı. 20 yaşlarındaki Hannah Shaw sokakta yürürken ağaçta yavru bir kedi gördü. Terk edildiğini fark edince her hayvanseverin yapacağı gibi ağaca tırmandı, küçük yavruyu elbisesine sardı ve eve götürdü.

Bunun üzerinden sekiz yıl geçti ve bu süreçte yüzlerce kedi besledi. İlk kedi kurtarışının ardından, kurtarabileceğinden çok daha fazlasına bakmaya hevesli görünen Shaw şunları söylüyor: “Sokakta çok fazla yavru kedi görmeye başladım ayrıca kedi bulduklarını söyleyen ve benden yardım isteyen insanlardan çağrılar almaya da başladım.”

Shaw yıllar geçtikçe yeni doğmuş kedilere bakma yeteneğini geliştirdi. Bunun elbette kedilerle birlikte uyuma ve çok fazla sevimlilik gibi iyi yanları vardı ancak gece-gündüz besleme, meditasyon saatleri, veteriner randevuları ve 7/24 bakım gibi yorucu yanları da vardı. Shaw birisinin onu yavru bir kediye bakması için aradığında yapılacak ilk şeyin takvimine bakıp gelecek haftalarda kedilere zaman ayırıp ayıramayacağını kontrol etmek olduğunu söylüyor. Kendisini yeni doğmuş kedi kurtarıcısı olarak adlandırıyor.

hannahın kedileri

Kedilerinin tasarımlarını ve çektiği sıkıntıları Instagram sayfasında paylaşan Shaw Instagram profilinin ve yeni internet sitesinin yeni doğmuş kedilerin durumlarının öğrenilmesine yardımcı olacağını ve yavru kedi beslemenin en iyi pratik bilgilerini paylaşmayı da umut ediyor.

kittenlady 1

Shaw, ”Kedilerin böylesine risk altında bir sayıda olmasına şaşıran insanlar gerçekten enteresan. Barınaklar kedilere, özellikle de yavru kedilere bakacak kaynaklara sahip değiller çünkü onların sürekli bakıma ihtiyaçları var. Birleşmiş Milletler’deki birçok barınak yeni doğmuş yavru kedilere tedavi edilemez gözüyle bakıyor ve çok geçmeden onların hayatlarına acı çektirmeden son veriyor” diyor ve ekliyor: “Vedalaşmak eğlenceli bir an, çünkü bunu yapmamın tek nedeni bu kedilerin hayata atılmasını istememdir. Bir barınağa girdiklerinde ya da sokaklarda evsiz olarak kaldıklarında sevimli bir evde sağlıklı, yetişkin bir kedi olmak gibi bir şansları kalmıyor. ‘Güle güle, iyi şanslar, harikaydın, artık evimden git!’ demek gibisi yok.”

The Kitten Lady hakkında daha fazla bilgi için ve ona nasıl yardım edebileceğinizi ya da nasıl bir yavru kedi koruyucusu olabileceğinizi öğrenmek için Shaw’ın web sayfasını ve onun Instagram ve Youtube sayfalarını kontrol edebilirsiniz.

kittenlady 6 kittenlady 3 kittenlady 4 kittenlady 5

Kaynak: Mother Nature Network