Tek bir günü bile kaçırmadan 22 yıldan beri sokaktaki sahipsiz kedileri besleyen hurda metal toplayıcısı Willie Ortiz ile tanışın.

76 yaşındaki adam Connecticut Eyaletinin Hartford kentinden 52 yıllık emektar bir koca olarak 70’e yakın kediye yiyecek sağlıyor. Kathleen Schlentz, GoFundMe aracılığıyla; “şimdi o 22 yıldır bir geceyi bile kaçırmadan, 1 yıl 365 gün her gece 16 kolonide sahipsiz ve yabani olmak üzere toplamda 68 kediyi besliyor” dedi. “O, olabildiğince iyi bir yaşama sahip olmaları için gerekenleri kesinlikle yapar.”

Porto Riko’nun yerlisi olan Ortiz, yiyecek için yalvaran aç bir kedi gördükten sonra 1995’de kedileri beslemeye başladı. Ortiz, Courant‘a verdiği demeçte; “İnsanlar onu uzağa itiyordu ve yardıma ihtiyacı olduğunu gördüm” dedi. Kedilere ilgi göstermenin hayatının misyonu olduğunu fark etti.

Yine de herkes onun bu kararlılığını anlayamıyor. Ortiz, “İnsanlar bana neden onları her gün beslediğimi soruyorlar ya da onlara fazla yiyecek verdiğimi söylüyorlar” dedi. “Sen her gün 3 öğün yiyorsun, değil mi? Onlar her 24 saatte bir yiyorlar.”

Ortiz, yaşadığı sürece bunu yapmaya devam edeceğini söyledi.

İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Bored Panda