Okuma süresi: 2 dakika

Evie Farrel, 42 yaşındaki yakın arkadaşını kanserden kaybedince hayatın gerçekten çok kısa olduğunu fark etti. Ve bu yüzden 30 bin dolarlık birikimini yeni bir mutfağa harcamaktansa, bunun yerine o zamanlar 5 yaşında olan kızını da alıp dünyayı gezmeye karar verdi.

Evie, Daily Mail Australia’ya verdiği demeçte; “Kız arkadaşımı kanserden kaybettim” dedi. “O harika bir insan, mükemmel bir kadındı ve 2 çocuğu vardı. Her şeyi yapabilirken hayatının her anını yakalayarak büyük bir hatıra bıraktı.”

Sidney’de halkla ilişkiler danışmanlığı yapan 43 yaşındaki Evie 2016’nın Şubat ayında kızı Emily ile birlikte yola çıktı ve yakın zamanda geri dönme gibi bir planları da yok.

Son 11 ay içinde Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland, İngiltere, Çin, Fransa ve Vietnam da dahil olmak üzere 13 ülkeyi ziyaret ettiler.

Burada bir şeyler alabilmemizi sağlayacak parayı kazanmak için her gün masa başında oturmaktan daha fazla yapılacak şeyler var. Bütün bir yıl boyunca sırt çantasıyla birlikte seyahat ettik… Ve artık eski hayat tarzımıza geri dönmemin bir yolu yok.

Seyahat eden ikilinin yolculuklarını kendi web sitelerinden veya instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

KaynakBored Panda