Okuma süresi: < 1 dakika

Animal Liberation Front, Hayvan Özgürlüğü/Kurtuluş Cephesi anlamına gelmektedir. Veganlardan oluşan bu örgüt hayvan sömürüsü ve cinayetlerine karşı şiddetsiz eylemlerde bulunmaktadır. ALF yaptığı eylemlerde her türlü güvenlik önlemini alır ve hiçbir canlının zarar görmemesini sağlar. Bu, eylemlerindeki en önemli kuraldır. Bugüne kadar hiçbir ALF eyleminde tek bir canlı zarar görmemiştir. ALF’in amacı hayvanları cinayet ve sömürüden kurtarmak, cinayet ve sömürüyü duyurmak ve cinayet ve sömürü merkezlerini sabote ederek o merkezdeki hayvanlara yönelik şiddete son vermektir.

ALF eylemcileri Vantaa, Finlandiya’daki Pohjolan Matka deposunda bekleyen otobüslerin altına  kundakçı aparatlar yerleştirdi. 5 otobüs tamamen imha edilirken birçok araç da zarar gördü. Otobüs şirketi 1,5 milyon avroluk bir zarar olduğunu belirtiyor.

Pohjolan Matka, Saga Furs (kürk) Fuarı için kürk müşterilerini senelerdir buraya taşıyor. Saga Furs /American Legend Cooperative ortak fuarı-satışının son örneği 8 haziran günü başladı.

ALF yapılan eylemi üstlendiği bildiride “Bu, hayvan sömürüsüne katkıda bulunanların ödeyeceği bir bedel olduğunu hâlâ anlamayanlar için bir mesajdır. Hayvan zulmüne katkıda bulunduğunuz sürece hedefimiz olacaksınız. Pohjolan Matka ve diğerlerinin Saga Furs ile olan işbirliğini sona erdirmesini tavsiye ediyoruz” diyor.

Hayvan Özgürlük Cephesinin Amerika’da gerçekleştirdiği vizon kurtarma eylemi ve Hollanda’da gerçekleştirdiği tilki özgürleştirmesi için buraya, Türkiye’de yapılan keklik özgürleştirme eylemini okumak için buraya tıklayın.

Kaynak: Hayvan Özgürlüğü Çevirileri