Ana SayfaYeşilPaylaşım ve SürdürülebilirlikBiocoop zincirlerinde artık pet şişede su satılmayacak!

Biocoop zincirlerinde artık pet şişede su satılmayacak!

-

Eğer dünyayı değiştirecek bir işaret arıyorsanız işte karşınızda, bir süpermarket zinciri artık pet şişede su satmama kararı aldı.

Biocoop Fransız bir süpermarket zinciri. Onu diğer süpermarketlerden ayıran şey organik ve sürdürülebilir tarımı destekliyor olması. Yeni aldıkları karar ise kendileri için riskli, ekoloji için çok büyük bir adım.

Claude Gruffat, Biocoop CEO’su, Bu kararı son kurul toplantımızda aldık. Pet şişede su satımının çevre kirliliğine yol açtığını düşünüyoruz. Plastik endüstrisi son derece zarar verici ve şişelerin kamyonlarla taşınması gerekiyor, fosil yakıt kullanımı ise ekoloji için gerçek bir canavar” dedi.

Şirket bu kararıyla cirosunda yüzde 1 ile yüzde 1,5 arasında bir kayıp olacağını tahmin ediyor.

Kesin olan şey ise bu tür önlemlerin öneminin bir gün anlaşılacağıdır. Birinin adım atarak örnek olması gerekiyor, bu da şimdi yapılması gereken bir şey.

Kaynak: Positivr

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Esnek çalışma iklim değişikliğiyle mücadelede yeni bir silah olabilir

Citrix’in de destek verdiği Yeşil Gelecek Endeksinin (Green Future Index) ortaya koyduğu üzere, yeni çalışma modelleri yalnızca konfor sağlamakla kalmıyor, iklim değişikliğiyle mücadeleye anlamlı bir...

Enerji tasarruflu pencereler ekolojik düşünen ev sahipleri için neden akıllıca bir seçimdir?

Y kuşağı konut piyasasına girmeye başladıkça sürdürülebilir, çevre dostu olan evlere talep de katlanarak artıyor. Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği tarafından hazırlanan son bir raporda, ev...

Son 10 Yılın En İyi 10 İklim İnovasyonu

Eğer Dünya’nın ortalama sıcaklığını bu on yıl içerisinde Paris Antlaşması’nda hedeflenen 1,5⁰C altında tutmak istiyorsak, daha yapacak çok işimiz var. Bu hedefi gerçekleştirmek için karbon emisyonlarını ciddi...
İdil Seçen
İdil Seçen
Galatasaray Üniversitesi

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol