Size bahçeden toplar gibi topraktan çıkarıp satın alabileceğiniz gıdalar sunan bir süpermarket düşünün. Süpermarket sağlıklı bir kampanya ile müşteri sadakatini kazanmış görünüyor çünkü bu uygulamayla birlikte sebze satışları yüzde 18 artmış.

İşte size insanların daha fazla sebze almasını sağlayan bir yol; bahçe gibi görünen alan yap ve müşterilerinizin marulu topraktan tutup çıkarmasını sağla!

Brezilya’da taze, yerli ve sürdürülebilir olarak yetiştirilen ürünler satan Zona Sul isimli süpermarket zinciri, “taze bahçe” uygulamasını şubelerinde deniyor ve buralarda soğanlar, yeşillikler ve bitkiler sanki orada yetiştiriliyormuş gibi satılıyor.

Almanya’da yeşillikleri mağazalarda küçük dikey tarlalarda yetiştirmeye başlayan süpermarketlerden farklı olarak mağazalarımızda bir sözde-bahçe yarattık. Bitkileri hassas bir şekilde toprağa yerleştiriyoruz” diyor WMcCann isimli ajansta yaratıcı direktör olan Nicolás Romanó. “Mağazada sebzelerin en iyi kalitede yetiştiğinden emin olabilmek için bunları mağazada üretmek mümkün değildi. Dolayısıyla biz de bu ürünleri mağazada yetiştirmek yerine, bunları yetiştiriliyormuş gibi sergilenebilecek şekilde nasıl taşıyabileceğimiz ve saklayabileceğimizi öğrendik.”

Kampanya, müşterilerin mağazaların sürdürülebilirlik ve sattıkları gıdaların kalitesi hususundaki taahhütünü anlamaları için tasarlanmış. “Bu, müşterilerin satılan ürünlerin çok taze olduğunu anlamalarını sağlamak için en iyi yoldu” diyor Romanó. Kampanya ile sebze satışları yüzde 18 artmış. Mağaza kampanyayı tüm şubelerine yaymayı planlıyor.

Kaynak: Fastcoexist