Okuma süresi: 2 dakika

Dansın dünyasını sahnelerde ve sanatlarda izledik. Peki, dansın ev halini hiç görebildik mi? David Perkins, bunu bizlere göstermeyi amaçladı. Birçok dansçının dünyasını, onların gözünden bize aktarmayı başardı.

David Perkins, yaklaşık 10 yıldır dansçıları fotoğraflıyor. Projelerinin her zaman daha büyük çapta yayılmasını istedi. Stüdyo, ışıkçı ve makyözlerle de projelerini genişletmeyi amaçladı.

En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 1
Dansçıların performanslarını sergilemeleri, onun bu proje için çok düşünmesine ve kafa yormasına sebep oldu. Bu projeyi yaparken de dansçıların performanslarını sergiledikleri yerlerden uzak bir mekan seçmeye karar verdi. Bu mekan, onların doğal hayatlarını yaşadıkları evleriydi.

Daha önce de böyle projeler yapıldığını bilen Perkins, diğer fotoğrafçıların aksine sahnede değil, onları en doğal halleriyle önümüze sermek istedi. Çalışmalarını daha çok New York ve çevresinde gerçekleştiren Perkins, dansçıları sadece sanatlarıyla ve ev halleriyle baş başa bıraktı. Dansın kendini yansıttığı en doğal halini bizlere yansıttı.

En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 2 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 3 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 4 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 5 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 6 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 7 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 8 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 9 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 10 En doğal haliyle dansın yansıması David Perkins 11
Kaynak: Bored Panda