Pek çok kullan-at ürün gibi film kutularının da çevre dostu olmadığı aşikar. İtalya’da, “Compagnia-Imago” isimli bir firma yeni bir girişim ile geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir doğa dostu film kutuları üretmeye çalışıyor.

Tarih boyunca kullanılagelen klasik 35mm’lik siyah film kutuları yerine, rulolar şeker pancarı ve çeşitli bitkilerden üretilen organik plastikten yapılıyor ve kahverengimsi, yeşil renkleriyle karton makaraları andırıyor.

Kutular standart ölçütlere sahip ve 35 mm’lik film rulolarıyla doldurulabiliyor. Üretici firma, “Compagnia-imago”nun yaptığı açıklamaya göre, önümüzdeki günlerde firma ilk 100 ünitelik üretimi gerçekleştirmeyi planlıyor. Proje ile ilgili detaylara firmanın internet sitesinde de ulaşılabilir: www.compagniaimago.com

Önceki İçerikGoogle’dan Dünya Okyanuslar Günü’ne özel su altı haritalandırma sitesi
Sonraki İçerikRobin Hood Ordusu Hindistan ve Pakistan’da açlıkla savaşıyor
Avatar
Ben Ezgi Kazak, 1989 Ankara doğumluyum, Ankara'da Uluslararası İlişkiler alanında eğitim aldım, eğitimimin son dönemini öğrenci değişim programı kapsamında Macaristan'nın başkenti Budapeşte'de tamamladım. Türkiye'ye döndüğümde akademik kariyerime yurtdışında devam etme kararı aldım ve Almanya'nın Flensburg Üniversitesi Avrupa Çalışmaları bölümüne yüksek lisansa başlayıp 2014 yılının Eylül ayında eğitimimi tamamladım. Eğitimimin son döneminde tezimi yazmaya başlamadan önce İtalya'nın Napoli şehrinde uluslararası bir şirkette lojistik ve müşteri ilişkileri departmanında çalıştım. Daha sonra Almanya'ya dönüş yapıp yüksek lisans tezimi Almanya ve Danimarka'nın iklim değişikliği ile mücadele performanslarının karşılaştırılması temelinde, enerji ve iklim politikalarının analizi konusunda yazdım. Küresel Isınma ve İklim Değişikliği, Enerji ve İklim Politikaları, Avrupa Birliği, Avrupa Birliği Sınır Bölgeleri ve Göçmen Politikaları, Laiklik ve Sekülerizm , Siyaset Felsefesi konularıyla ilgileniyorum.