Okuma süresi: < 1 dakika

Son yıllarda güzelliklerini keşfedip tadını çıkarmaktan çok korumak ve savunmak için dişimizi tırnağımıza takıp mücadele verdiğimiz Karadeniz’in tadını çıkarmak ve yaz aylarının sonu için şahane bir seçenek istiyorsanız KaçkarFest’i kaçırmayın!

27 Ağustos 2016‘da başlayacak festival doğaseverlere 3 unutulmaz gün vadederken Doğu Karadeniz’in yaylalarında doğayla buluşmak apayrı bir keyif olacak.

Yaylalar, köyler ve otantik coğrafyalara düzenlenecek geziler festivalin merkezinde yer alırken konserler, horon öğretileri, rafting ve zipline gibi ekstrem spor etkinlikleri, yoga eğitimi gibi birbirinden farklı ve renkli bir etkinlik yelpazesi festivali iyice çekici kılıyor.

Organizasyon komitesinden Tayfun Güneri; temel amacın hoşça vakit geçirmenin yanı sıra, doğa ve kültür kavramlarını hakkıyla deneyimlemek, insanlar arasında dostluk bağlarını güçlendirmek ve tabiat ile barışçıl bir ilişki geliştirme yolunda bir gelenek tesis etmek olduğunu söylüyor. Fırtına Vadisi’nin sahip olduğumuz büyük bir hazine ve çok önemli bir ekosistem olduğunu belirten Güneri, “Geleneksel hale gelmesini umduğumuz Kaçkarfest ile bu şahane coğrafyanın bize sunduklarını başkalarıyla paylaşmak ve hem yaşam sevincini hem de tabiatın verdikleri karşısında minnetimizi çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Festival süresince mevzu bahis coğrafyayı eşsiz kılan tüm unsurlara dokunmak üzere hazırlanmış programa göre; doğa sporları bağlamında Kaçkar Dağları’nın yeryüzü harikaları profesyonel rehberler eşliğinde gezilecek, Hemşin kültürünün önemli bileşenlerinden tulum ve horon ile bölgenin müziğini, ezgisini görüp tanıma imkânı bulunacak, zipline ve rafting ile ekstrem spor meraklıları için de bu üç gün unutulmaz kılınacak.

Doğu Karadeniz’i, Kaçkarları ve Fırtına Vadisi’ni, yoğun ve keyifli pratiklerle deneyimleme fırsatı anlamına gelen bu üç günü kaçırmamanız ve çadırınızı kapıp gitmenizi öneriyoruz.

Festivalin internet sitesi için lütfen tıklayın.

Ayrıca sponsor olmak için [email protected] mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.