Okuma süresi: < 1 dakika

Geçen yıl Guinness Rekorlar Kitabı’na “yaşayan en büyük inek” olarak adını yazdıran Blosom, ABD’nin Illions Eyaleti’ndeki Orangeville adlı çiftlikte, Patty Hanson ile birlikte yaşıyordu. Hanson, Blosom’ı henüz buzağıyken almış ve sonrasında onu evcilleştirmeye karar vermişti.

Hanson Blosom hakkında şöyle diyor: “Blosom büyük bir köpek gibi. Çok sempatik. Büyüklüğünün farkında bile değil. İnsanları selamlamayı çok seviyor. Onların yüzlerine tebessüm kondurmasını çok seviyorum.”

Dünyanın en büyük ineği öldü 1
Ne yazık ki Blosom artritti. Yerinden kalkmakta güçlük çekiyordu. İnekler uzun süre oturamazlar, fazla oturmak bacaklarındaki kan akışını durdurur ve birçok soruna neden olur. Blosom’ın artriti ayağa kalkmasına bile izin vermiyordu. Onu büyük çabalarla ayakta tutmayı deneyen uzmanlar maalesef başarılı olamadılar ve acısına son vermek için onu uyuttular.

1 metre 85 cm uzunluğunda ve 940 kilogram ağırlığındaki Blosom, öldüğünde 13 yaşındaydı. Patty Hanson, sevimli devinin bir filmde oynamasını ya da bir çocuk hikâyesine konu olmasını istiyordu.

Dünyanın en büyük ineği öldü 2
Blosom’ın ölmesi üzerine Guinness Rekorlar Kitabı, Blosom’ın rekorunu; yaşayan en büyük inek’’ yerine, ‘’dünyanın en büyük ineği’’ olarak değiştirdi.

Kaynak: Chicago Tribune