Ana SayfaEkolojiHayvanlar AlemiDünyanın en büyük ineği Blosom hayatını kaybetti

Dünyanın en büyük ineği Blosom hayatını kaybetti

-

Geçen yıl Guinness Rekorlar Kitabı’na “yaşayan en büyük inek” olarak adını yazdıran Blosom, ABD’nin Illions Eyaleti’ndeki Orangeville adlı çiftlikte, Patty Hanson ile birlikte yaşıyordu. Hanson, Blosom’ı henüz buzağıyken almış ve sonrasında onu evcilleştirmeye karar vermişti.

Hanson Blosom hakkında şöyle diyor: “Blosom büyük bir köpek gibi. Çok sempatik. Büyüklüğünün farkında bile değil. İnsanları selamlamayı çok seviyor. Onların yüzlerine tebessüm kondurmasını çok seviyorum.”

Dünyanın en büyük ineği öldü 1
Ne yazık ki Blosom artritti. Yerinden kalkmakta güçlük çekiyordu. İnekler uzun süre oturamazlar, fazla oturmak bacaklarındaki kan akışını durdurur ve birçok soruna neden olur. Blosom’ın artriti ayağa kalkmasına bile izin vermiyordu. Onu büyük çabalarla ayakta tutmayı deneyen uzmanlar maalesef başarılı olamadılar ve acısına son vermek için onu uyuttular.

1 metre 85 cm uzunluğunda ve 940 kilogram ağırlığındaki Blosom, öldüğünde 13 yaşındaydı. Patty Hanson, sevimli devinin bir filmde oynamasını ya da bir çocuk hikâyesine konu olmasını istiyordu.

Dünyanın en büyük ineği öldü 2
Blosom’ın ölmesi üzerine Guinness Rekorlar Kitabı, Blosom’ın rekorunu; yaşayan en büyük inek’’ yerine, ‘’dünyanın en büyük ineği’’ olarak değiştirdi.

Kaynak: Chicago Tribune

SON YAZILAR

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...

İstanbul Dolphinarium önünde yunus işkencelerine ve esaretine karşı protesto

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri İstanbul Dolphinarium’u protesto ederek Burak Özgüner’i andı.

Avrupa’daki her beş kuştan biri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Kuşların tehlike kategorilerini belirleyen ve neden yok olduklarını ortaya koyan, Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi Güncellendi. Dünya Kuşları Koruma Kurumu, Avrupa genelinde 54 ülke ve bölgeden...

Tayland donanması askerleri yanan ve batmakta olan gemiden kedileri kurtardı

Tayland donanması yanan ve batmakta olan bir gemiye terk edilen 4 kediyi kurtardı. Salı günü gerçekleşen kazada öncelikle insan tayfasının boşaltıldığı anlaşıldı. Bu durumda görev...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol