Yıllardır beklenen an sonunda kapımıza geldi çattı. Star Wars‘ın yedinci ve devam filmi olan “Güç Uyanıyor” yarın sinemalarda bizlerle olacak.

Açıkçası bir Yıldız Savaşları “geek”leri olarak sabırsız ve heyecanın doruklarında olduğumuzu biliyoruz. 44 yıl öncesinde çıkılan bu uzay macerasının beklenen devam filmi için çok fazla beklentimiz oluştu. Sonuçta Yıldız Savaşları serüveni 2005 yılından beri sessizliğini koruyordu ve pek de bir umut yeşertmiyordu. Ta ki 2012 yılında Disney’in LucasArt‘ı satın aldığını duyana dek sessiz bir şekilde “fan”lığımızı sürdüren bizler, birdenbire bir sarsıntıyla uyanmıştık; güç uyanmıştı ve aslında bizi de uyandırmıştı.

güç-uyanıyor1
Başta büyük bir önyargıyla yaklaşmadım dersem yalan olur. Sonuçta Disney‘in yaptığı işlerle George Lucas’ın yaptığı işler birbirinden gerçekten çok farklı. 1977 yılında belki bir hayalle başlayan ve o zamanlar bir “çocuk serüveni” olarak görülen ama birdenbire bir başarı sağlayan Yıldız Savaşları, Walt Disney’e geçemezdi. Ya Darth Vader, Mickey Mouse olursa korkusuyla bugünlere geldik. Tabii ki yeni çıkacak olan filmde Vader’ın olmayışı ve olmayacak olması bir hayli üzüyor.

güç-uyanıyor2

Beklenti arttı

2005’ten bu yana hiçbir şekilde bir şey açıklamadan LucasArt’ı Disney ile birleştiren George Lucas; bugüne kadar 27 milyar dolarlık bir hasılat sağladı. Şimdi ise yönetmen koltuğunda ünlü “Lost” dizisinden tanışıklığımız olan J.J. Abrahams oturuyor. Bu ismi duyduktan sonra ise çoğu Yıldız Savaşları fanının beklentileri oldukça artmış görünüyor.

güç-uyanıyor3Film; 4-5-6 film serisinin devamı niteliği taşıyor. Bu yüzden de Luke, Leia, Han Solo ve Chewbacca’yla yeniden buluşacağız. Bunun yanı sıra; Millenium Falcon gemisiyle tekrar yolculuk yapıp, yepyeni bir Death Star’la karşılaşacağız. R2-D2 ve C3PO ikilisi de bizleri yeniden güldürecek ve bu yeni filmde yeni bir robot yıldızımızla karşılaşacağız. Fakat Luke SkyWalker’ın fragmanlarda dahi yüzünün görünmemesi başka bir şeyi çağrıştıyor, bir sürprizi.

Yeni karakterlerle birlikte çok farklı bir hikâye bizi bekliyor gibi görünüyor ve bu hikâye, biraz daha karanlığa benziyor. Geriye 1 gün kaldı, Güç Sizinle Olsun

Kaynak: CNN