Okuma süresi: 2 dakika

Evinizi veya çalışma masanızı küçük bir bahçeye çevirme özelliğine sahip Grassllamp ile tanışın. Modern zaman masaüstü bahçeciliğini farklı bir perspektife taşıyan Grasslamp, dar bir alanda, topraksız ürün yetiştirme imkânı tanırken aynı zamanda da sağladığı ışık sayesinde bulunduğu odayı sakin bir ortama çeviriyor.

Estetik bir biçimde tasarlanmış elips biçimli muhafaza haznesi sayesinde tohumlar için ideal bir çimlenme alanı ve ışık dağılımı oluşturan bir mikro-sera gibi gözüküyor.

Bitkileri yetiştirmek için herhangi bir biçimde toprak veya gübreye de ihtiyacı yok. Evinizde küçük bir yeşil alan oluşturmak için sadece biraz önem göstermeniz yeterli olacaktır.

Günde bir-iki defa sulayın, yeter

Bitkileri yetiştirmeye başlamaksa hayli kolay. İsteğinize yönelik tohumları, gereken miktarda ve zaman aralığında suya yatırmanın ardından Grasslamp’in yetiştirme haznesine koymanız yeterli. Sonrasında yapmanız gereken tek şey, günde bir veya iki defa sprey ile sulamak. Bir hafta içerisinde tohumlarınız çimlenip yeşermeye başlayacaktır.

Grasslamp kırkın üzerinde bitki yetiştirmenize olanak sağlıyor. Bunların içerisinde çim türleri, mikro-salatalar, şifalı bitkiler ve yenilebilir çiçekler var. Sizin dışınızda ev arkadaşınız olan bir kedi varsa ona da hayli faydalı olabilir. Grasslamp içerisinde kedi dostunuz için faydalı vitamin ve besinlerin bulunduğu buğday çimi veya kedi otu yetiştirebilirsiniz.

Dilerseniz Kickstarter linki üzerinden Grasslamp’i daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

topraksız bitki yetiştirme

topraksız bitki yetiştirmek mümkün

Kaynak: My Modern Met, Kickstarter