Okuma süresi: < 1 dakika

YouTube kanalımda ‘Ucu kaçık’ kültür sanat sohbetleri olarak tanımladığım “Bir DALİ Muhabbet” programımın yeni bölüm konuğu, 22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nden ‘Genç Cadı’ ödülü ile ayrılan başarılı oyuncu Gözde Çığacı oldu! Gözde Çığacı’yı “Unutursam Fısılda” ve “Güven” filmlerinin yanı sıra Kuzey Güney, Bugünün Saraylısı, Ateşböceği, Kördüğüm ve Bir Aile Hikayesi gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz…

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali tarafından ‘Genç Cadı Ödülü’ ne layık görülen Gözde Çığacı, ödülle ilgili “Benim için çok onur verici bir ödül.” diyerek bahsediyor. Ayrıca bu tarz ödüllerin oyuncuların önünü açan, umut veren, ileriye dönük projelerde bir oyuncuya cesaret verdiğini de sözlerine ekliyor. Çağan Irmak’ın yönettiği “Unutursam Fısılda” filminin kariyeri için önemli olduğundan söz eden Çığacı, Işıl Yücesoy’un gençliğini canlandırırken birbirlerine bu kadar benzemeleri ile ilgili gelen yorumları da değerlendiriyor. Ayrıca Sefa Öztürk’ün “Güven” filminde de rol alan Çığacı, filmde canlandırdığı ‘Meryem’ karakterini de bu bölümde anlatıyor!

“Herkes başrol oynamak zorunda değil, bazılarımız yan karakter olmalı.”

Yer aldığı birçok dizide yan karakter olarak karşımıza çıkan Çığacı, başrolde yer almamış olmasını, “Bir Aile Hikayesi” dizisinde söylediği: “Herkes başrol oynamak zorunda değil, bazılarımız yan karakter olmalı.” sözüyle değerlendiriyor.

‘Hülya’ karakteriyle dahil olduğu “Bir Aile Hikayesi” dizisinin çok sevilmesini ise Çığacı: “Dizinin içinde birbirini çekiştiren ve beslenen hikayelerin olmaması, izleyenleri sevdirdi. İnsanların hayatında gerçekten yaşanan problemler hikâyede işleniyor ve bu çok kıymetli.” diyerek anlatıyor.

‘Kötü karakter canlandırmak istiyorum’

Bir DALİ Muhabbet’in konuklar tarafından oldukça sevilen bölümü olan ‘5 Soruda Sen’de Gözde Çığacı da bolca eğleniyor! Bazı soru şıklarını seçmekte çok zorlanan Çığacı, bazı şıkları da nokta atışı gibi hemen seçiyor!

Gelecekte hangi projelerde nasıl karakterler canlandırmak istediği sorulan Çığacı; ekranlarda hep iyi kız rollerinde olduğunu, artık kötü kalpli bir karakter canlandırmayı istediğini de sözlerine ekliyor!