Okuma süresi: 2 dakika

İlkbahar ayları Japonya’da olunabilecek en büyülü zamanlardan. Bunun tek sebebi ülkenin dillere destan kiraz çiçekleri değil elbette, her yıl düzenlenen The Great Wisteria Festivali de kesinlikle görülmeye değer.

Tokyo Tren İstasyonu’na yalnızca iki saatlik mesafede bulunan Japonya’nın Tochigi vilayetindeki Ashikaga Flower Park‘ı (Ashikaga Çiçek Parkı) festivale ve her sene parkı rengarenk dolduran 350’den fazla mor salkım ağacına ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler aynı zamanda benzersiz beyaz salkım ağaçlarıyla dolu 80 metre uzunluğundaki tünelde de yürüyüş keyfi yapma fırsatına erişiyorlar. Wisteria floribunda ağacı, Japonya’ya has bir ağaç ve Ashikaga’daki bazı ağaçların bazıları 150 yaş üzerinde. Bu da onları Japonya’nın doğal mirasının önemli bir simgesi haline getiriyor.

2017 yılının Great Wisteria Festival’i, 15 Nisan’da başlayıp mayıs sonuna kadar açık kalacak. Ashikaga Çiçek Parkı, CNN’in ”2014’ün rüya gibi rotaları” listesinde yer almıştı ve bir gezginin “parktaki ağaçların Avatar filmindeki ruhani ağaca neredeyse tıpatıp benzediği” konusundaki yorumuyla dikkat çekmişti. Eğer boyutlar arası seyahate gücünüz yetmiyorsa, her şeyi bırakıp Japonya’daki Tochigi’ye yapılacak bir seyahat tam da aradığınız şey olabilir.

#1 

Ashikaga Flower Park

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

Kaynak: Bored PandaAshikaga