Okuma süresi: < 1 dakika

Kadın Savunması Ankara Kızılay’dan sesleniyor! Dikkat dikkat kadınlar konuşuyor: “Söyleyecek sözümüz var. Evlerinden, iş yerlerinden, okullardan çıkıp geldik. 25 Kasım’da saat 18.30’da tüm kadınları ve lgbti+ları Sakarya Caddesi’ne bekliyoruz”

Dikkat dikkat kadınlar konuşuyor. Söyleyecek sözümüz var. Evlerinden, iş yerlerinden, okullardan çıkıp geldik. Pandemi koşullarında hayatımızı kuşatan erkek şiddetine, hayat pahalılığına, işsizliğe direnerek geldik.

Katledilen bütün kadınlar ve lgbti+ için buradayız. Başak Deniz, Çilem Doğan, Hande Kader, Aleyna Çakır, Münevver için buradayız. Eşit ve özgür yaşamak için. Sokaklarda rahatça yürüyebilmek için. Senin, benim, onun için buradayız.

İstanbul Sözleşmesini yazanlar da uygulatanlar da bizdik. İktidar kadın katili erkeklere haksız tahrik indirimi verirken gerçek adaleti savunanlar bizdik. Sokakta bir kadının çığlığını duyduğumuzda dikkat kesilenler, mahkeme mahkeme erkek şiddetine maruz bırakılan kadınların haklarını arayanlar bizdik.

Şimdi sen de buraya gelemeyen bir kadın için aramıza katıl. Bir kişi daha eksilmemek için el ele sokaklarda direnmeye 25 Kasım’da saat 18.30’da tüm kadınları ve lgbti+ları Sakarya Caddesi’ne bekliyoruz.