Okuma süresi: < 1 dakika

25-30 Eylül tarihlerinde üçüncüsü tarihi Ortaköy Feriye Sineması’nda düzenlenen Uluslararası Kısa Film Festivali kazananları açıklandı.

Bu sene yoğun ilgi gören festival; uluslararası sinema profesyonelleri ve genç sanatçıları pek çok farklı atölyeler, özel tematik gösterimler, söyleşiler, tanışma etkinlikleriyle Ortaköy Feriye Sineması’nda ağırladı ve katılımcılara uzun bir aradan sonra Feriye’de film izleme keyfini yeniden yaşattı. İlker Canikligil, Gökhan Tiryaki, Bronwyn Cornelius, Sydney Levine ve Pierre Lapeyrade gibi isimlerin sinemaseverlerle buluştuğu festival 29 Eylül akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşen, sunuculuğunu Can Çelikay’ın yaptığı ve son zamanların çok sevilen gruplarından The Away Days’in sahne aldığı görkemli bir ödül töreni ile son buldu. Ödül töreni sonrası Berlin Film Festivali Dj’leri Chika&SoulMind olağanüstü performanslarıyla sinemaseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı!

Ödül töreninde öğrenci filmleri arasından seçilen en iyi kısa filmler ile bu seneki teması ‘Yaşayan Şehir’ olan ve Saraybosna Film Festivali ortaklığıyla gerçekleştirilen Pitching Platformu kapsamında projeleri desteklenen yarışmacılar ödülleriyle buluştu.Ayrıca bu sene festivalin medya sponsorluğunu üstelenen Filmloverss Pitching Platformundan seçtiği bir projeye medya desteği sağlayacak.

İşte bu senenin kazananları:

En İyi Kurmaca Ödülü: 128 / Onur Atalay Şenol | Türkiye
BAU Özel ve Seyirci Özel Ödülü: Fingermen / Ivan Shokha | Ukrayna
Ekip Özel Ödülü: Call of Cutesness / Brenda Lien | Almanya
Jüri Özel Ödülü: Hunted /Yen-Hsun Chen | Tayvan
En İyi Animasyon Ödülü:  Retouch / Yi-shan, Wang – Yu-ru, Lin – Yi-Hsuan, Lee – Xiao-Han – Ya-Yuan,Hsu | Tayvan
Mansiyon Ödülü: On Board! / Charline Parisot | Fransa

Pitching Platformu Yaş Sınırsız Kategori Kazananları:

Muzaffer / Kartal Gür
Beyaz Bir Gece / Özgür Can Uzunyaşa

Pitching Platformu Üniversite Öğrenci Projeleri Kategori Kazananları:

Fear / Mirjana Galic
Beyhude / Arman Ertürün