Ana SayfaYeşilDoğal TıpBu içeriği zengin esrar kataloğu, herhangi bir durum, semptom veya ruh hali...

Bu içeriği zengin esrar kataloğu, herhangi bir durum, semptom veya ruh hali için mükemmel türü bulmanıza yardımcı olacak

-

Esrar, Kanada’nın yanı sıra git gide daha fazla eyalette yasal hale geldikçe, halka çok daha fazla çeşit temin edildi. Leafly gibi harika bir şekilde organize edilen web siteleri ile müşteriler, problemin fiziksel veya mental olup olmaması fark etmeksizin belirli ağrı veya rahatsızlıklarını azaltmaya yardımcı olan esrar türlerine doğrudan yönlendirilebilir.

Tıbbi esrar kullanımı, neşelenmenize, uykusuzluğa yardımcı olarak aktif kalmaya, sosyal anksiyete ile başa çıkmaya, ilham veya zihin motivasyonuna ve hareketlenmenize yardımcı olmakla bağlantılıdır. Yorgunlukla mücadele, migrenle başa çıkma, depresyon, kramplar, artrit tedavisi ve mide ağrısını hafifletmek için tıbbi olarak reçete edilmiştir.

Her köşede sağlık merkezlerinin ortaya çıkması ile birlikte, belirli türlerin nasıl olumlu etkilere sahip olabileceği hakkında doğru bilgiye kolaylıkla erişmek önemlidir. En basitinden sativa, hibrit ve indica’nın ayrımı ile başlayalım. Sativa uzun ve ince olarak tanımlanır ve 0 ila 30 derece arasında genişlikte yetişir ve daha uzun bir olgunlaşma döngüsüne sahiptir. Beyinsel olarak yüksek odaklanma ile neşelendirici ve yaratıcı etkilere sahip olduğu bilinir. Depresyon, ADD, yorgunluk veya duygudurum bozukluklarının semptomlarını hafifletmek için tavsiye edilir.

Indica, bununla yanı sıra, kısa ve yoğundur ve 30 ila 50 derece genişlik arasındaki bölgelerde yetişir ve sativadan daha yüksek bir verime sahiptir. Rahatlatıcı sakinleştirici etkileri ve vücudu tamamen yükselttiği bilinir. Genellikle anksiyete, uykusuzluk, ağrı ve kas spazmlarında etkilidir.

Leafly tarafından oluşturulan bir test, sativanın bir türünü, indicanın bir türüne karşı derecelendiren ziyaretçilerini gösteriyor. Her birinin etkisini altta bulabilirsiniz.

Kaynak

Hibrit türleri, soyun dayandığı ana bitkiden kalıtsal olan niteliklere bağlı olarak, indica ve sativa arasında bir spektruma düşer.

Yüzlerce lezzet ve önleyici nitelikleri ile yaşam tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uyacak mükemmel esrar türünü aramak hiç bu kadar kolay olmamıştır.

Leafly, aromalar (mango, lavanta, ananas, tar, yağ vb.), etkiler (endişe, enerji, rahatlama, açlık, odaklanma, vb.), semptomlar (kramplar, yorgunluk, uykusuzluk, mide bulantısı, spastisite, vb.) ve durumları (ADHD, bipolar rahatsızlık, anoreksi, adet öncesi sendromu, vb.) içeren çeşitli faktörler bakımından türleri ayırır.

Kaynak: The Plaid Zebra

SON YAZILAR

Tibet Gençlik Pınarı

Yaşamım boyunca pek çok hareket sistemi deneyimledim. Her hepsinin insana iyi gelen bir yanı muhakkak var ama yazımın konusu bu değil. Size, hayatınıza kesinlikle pozitif...

Kara vebaya şifa için getirilen, korsanların el koyduğu baharat; Safran

Su perisi Smilaks ve Krakos büyük bir aşk yaşamaya başlar. Bir mitoloji klasiği, belki de bir aşk hikayesi klasiği olarak tanrıların gazabına uğrarlar. Tanrılar, su...

Ot yetiştiren rahibeleri inceleyen belgesel bu sonbaharda yayınlanacak

Film, kenevirin ruhani ve tıbbi gücüne inanan yenilikçi bir grup olan ot yetiştiren rahibeleri, yani Vadinin Kızkardeşleri'ni (Sisters of the Valley) takip ediyor. İlk defa ot...

Saç dökülmesine 4 doğal çözüm

Bir günde yaklaşık 50 ile 100 tel arası saçımız dökülür ve bu dökülme dermatologlar tarafından oldukça normal görülmektedir. Fakat, günde 100 telden fazla saç dökülmesi,...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol