Kukkumau, birkaç karınca-insanın ürettiği el yapımı ürünlerin bulunduğu alternatif bir yeryüzü dükkanıdır. Öyle dükkân dediğimize de bakmayın! Orada, burada, şurada karşınıza çıkıveren ama en çok da Instagram hesaplarında bulabileceğiniz bir ev dükkânı.

Sömürüye karşı, küçük hayatlar yaşamaya çalıştıklarını söylüyorlar. Küçük yaşamak ve zarar vermeden geçinebilmek için bu sevimli oluşumu kurmuşlar. Daha çok yeni. Haziran 2016’da Sezgi Alçiçek, Ege Yaylım ve Nisan Yaylım evde etamin işlerken karar vermişler böyle bir işe girişmeye. Evde yaptıkları işlerin bi’ kısmını hediye etmişler ama ellerinde çokça kalınca, işimiz bu olsun diye düşünüp başlamışlar bu işe.

Belki bir tane size hediye ederler

Etaminden birçok şey -çantalar (onlar kese diyorlar), cüzdanlar, defter kapakları, saksı giydirmeleri gibi- yapıyorlar. Bunun yanı sıra, elde boyadıkları t-shirt’ler ve çantalar da var.

Kelimeleri süsleyip anlatmaya çalıştık ama buyurun sosyal medya hesaplarını inceleyin; belki takipçilerine her ay armağan ettikleri işlerinden bir tane de size düşer!

Facebook: https://www.facebook.com/kukkumau
Instagram: https://www.instagram.com/kukkumau