Okuma süresi: < 1 dakika

Domuz Squeak bir kuzu olmadığını bilmiyor, ki bu bizim için harika bir haber, kuzu taklidi yapmasını; koşmasını, zıplamasını ve tüm kuzu arkadaşlarını takip etmesini izliyoruz.

Edgar’s Mission’ın videosunda güzel olan, yakın arkadaşlarıyla etrafta koşuşturduklarında muhtemelen ısındıklarını düşünmemize rağmen Squeak ve arkadaşları onları sıcak tutan kışlık kıyafetlerinin içindeki bu sevimlilikleri. Domuzlar inanılmaz sosyal hayvanlar, bu nedenle Squeak’in arkadaş edinmeyi sevmesine şaşmamalı.

sweet little rescued pig has no idea she has not a sheep 1
Domuzlar gerçekten de tapılası hayvanlar.

Bu sevimli domuzcuk doğduktan sadece iki ay sonra Melbourne Hayvan Barınağı’na teslim edildi. Squeak’i kurtaran görevlilerin dediğine göre, onu “minik-domuz” olarak satın alan bir aile tarafından bildirildi, ancak fark edildi ki “minik” aslında bir söylence ve Squeak en azından 200 pound (90.718474 kg) daha büyüyecekti. Ne yazık ki, bu rolün altına giren domuzların başına çok sık gelir.

Domuzlar gerçekten de tapılası hayvanlar; ilginç arkadaşlıklar kuruyorlar, tuhaf tavırları komik fakat 10-15 yıl eğlenceye doyar, kıyafetlerini toprağa bular, otları koparır, çitlerle yaşamayı öğrenirler. Bu yüzden farklı şeyler anlatan reklamlara karşı temkinli olmalı.

One Green Planet internet sitesindeki yazıyı Feyza Tamtürk Gaia Dergi için çevirmiştir.