Ana SayfaEkolojiHayvanlar AlemiKurtarılan sevimli domuzun bir kuzu olmadığından haberi yok

Kurtarılan sevimli domuzun bir kuzu olmadığından haberi yok

-

Domuz Squeak bir kuzu olmadığını bilmiyor, ki bu bizim için harika bir haber, kuzu taklidi yapmasını; koşmasını, zıplamasını ve tüm kuzu arkadaşlarını takip etmesini izliyoruz.

Edgar’s Mission’ın videosunda güzel olan, yakın arkadaşlarıyla etrafta koşuşturduklarında muhtemelen ısındıklarını düşünmemize rağmen Squeak ve arkadaşları onları sıcak tutan kışlık kıyafetlerinin içindeki bu sevimlilikleri. Domuzlar inanılmaz sosyal hayvanlar, bu nedenle Squeak’in arkadaş edinmeyi sevmesine şaşmamalı.

sweet little rescued pig has no idea she has not a sheep 1
Domuzlar gerçekten de tapılası hayvanlar.

Bu sevimli domuzcuk doğduktan sadece iki ay sonra Melbourne Hayvan Barınağı’na teslim edildi. Squeak’i kurtaran görevlilerin dediğine göre, onu “minik-domuz” olarak satın alan bir aile tarafından bildirildi, ancak fark edildi ki “minik” aslında bir söylence ve Squeak en azından 200 pound (90.718474 kg) daha büyüyecekti. Ne yazık ki, bu rolün altına giren domuzların başına çok sık gelir.

Domuzlar gerçekten de tapılası hayvanlar; ilginç arkadaşlıklar kuruyorlar, tuhaf tavırları komik fakat 10-15 yıl eğlenceye doyar, kıyafetlerini toprağa bular, otları koparır, çitlerle yaşamayı öğrenirler. Bu yüzden farklı şeyler anlatan reklamlara karşı temkinli olmalı.

One Green Planet internet sitesindeki yazıyı Feyza Tamtürk Gaia Dergi için çevirmiştir.

SON YAZILAR

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...

İstanbul Dolphinarium önünde yunus işkencelerine ve esaretine karşı protesto

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri İstanbul Dolphinarium’u protesto ederek Burak Özgüner’i andı.

Avrupa’daki her beş kuştan biri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Kuşların tehlike kategorilerini belirleyen ve neden yok olduklarını ortaya koyan, Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi Güncellendi. Dünya Kuşları Koruma Kurumu, Avrupa genelinde 54 ülke ve bölgeden...

Tayland donanması askerleri yanan ve batmakta olan gemiden kedileri kurtardı

Tayland donanması yanan ve batmakta olan bir gemiye terk edilen 4 kediyi kurtardı. Salı günü gerçekleşen kazada öncelikle insan tayfasının boşaltıldığı anlaşıldı. Bu durumda görev...
Feyza Tamtürk
Feyza Tamtürk
22 Nisan 1996'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nde Eski Yunan Dili ve Edebiyatı okuyor. Edebiyata, astrolojiye, müziğe ve mutfağa meraklı. Topraktan, kadından yana.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol