Gün sayar halimiz ve sabırsızlıktan dört dönmelerimiz artık yerini heyecana verebilir: geliyor mis gün! Sabah uyanır uyanmaz sorduğumuz “Ne zaman açılacak mutlu çocukların okulu acaba?”lara cevap geldi. Alternatif eğitimin topraklarında bahar yeni başlıyor, Meraklı Kedi İlkokulu cumartesi günü kapılarını açıyor!

Ekolojik prensiplerin ışığı üzerlerinde birbirinden ayrı ve ardından ortak hayalleri ile buluşan aileler dileklerindeki okulu mümkün kılmak için çıkmışlardı yola. Sisteme yeni bir seçenek getirmenin imkansız kılınma diretmesinde, engelleri çocukların umutları ile aşarlarken, boyalar yapıldı; paneller takıldı, eşyalar yerleşti! Tüm çabanın çiçeklerini açma zamanı: minikler ”başka bir eğitim”in onlara açılmış kollarına koşuyorlar.

11889606_461277617377947_198303047600207178_n

Saatler boyu kapalı sınıflara tutsak, şehrin içinde; çocukların yüreklerinin tüm kuş ormanlarına buldozerler sokan mevcut öğretim şekli dağdaki kurttan, daldaki tırtıla kadar hepimizi endişelendiriyor. Teoride kalan bilgiler, tek kalıp yaratılmaya çalışılan ufaklıkların renkleri solan genç zihinleri… Senaryo korkunç… Derken, Ankara’daki çocukların bir şansı daha var!  Toplumsal çözüm odaklı ve çocuk merkezli model inancının güç verdiği ilkokul Alternatif Eğitim–Demokratik Yönetim–Ekolojik Duruş ve Özgün Finansman ilkeleri ile çalışan, özgün bireyler yetişmesinin bir gerçek ilhamı olan Meraklı Kedi İlkokulu onu tanıyanları ve tanımayanları açılışına davet ediyor.

Tarih: 29 Ağustos 2015 Cumartesi Saat:14

Yer: Meraklı Kedi İlkokulu

İncek Mah. Cumhuriyet Cad. No:13 Gölbaşı