Okuma süresi: < 1 dakika

Ankara’da leziz bir festival: 9. Ankara Kitap Fuarı’nda “Sahaflar Sokağı” kuruluyor! Sahafını koru, kitap aşkına! 

20 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında ATO Congresium’da düzenlenecek olan 9. Kitap Fuarı’nda ‘Sahaflar Sokağı’ kurulacak. 30 sahaf, 200 binden fazla kitap, dergi, para, pul, afiş, eski evraklar, tapular, plaklar, koleksiyonlar ve daha pek çok obje Ankaralılarla buluşacak.

Fuarda; İstanbul’dan 22, Kocaeli’nden 1, Ankara’dan ise 7 sahaf katılacak.

Fuara giriş; durumlarını gösteren kimlik kartları ile gelen öğrenci ve öğretmenler için ücretsiz, diğer ziyaretçiler için ise sadece 1 TL.

Sahafını koru, kitap aşkına! Ankara'da bir kitap şöleni
Ankara’da leziz bir festival: 9. Ankara Kitap Fuarı’nda ‘‘Sahaflar Sokağı’’ kuruluyor!

Etkinliğin sosyal paylaşım sitesindeki duyurusunda “Sahafını koru, kitap aşkına” başlığını kullanan sahaflar, başlığın sebebini şöyle açıklamışlar: ‘‘ ‘Sahafını koru, kitap aşkına’ sevgili Kanat Atkaya’nın, geçen sene Hürriyet gazetesindeki köşesinde, sahaflar için yazdığı bir yazının başlığı. Bizler bu başlığı etkinlik sayfamızda kullanmak için kendisinden izin istedik. Kanat Bey’in bugüne kadarki duruşuyla çelişmeyen, destekleyen, güven veren cevabı sonucunda da “başlığı” etkinlik sayfamıza koyduk. Kendisine bugüne kadarki tüm destekleri için çok teşekkür ederiz ve tüm kitapsever dostlarımızın huzurunda saygılarımızı sunarız.’’