Dalları göklere dolanan yaşlı ağaçlar, terk edilmiş kulübe esintileri… Doğanın dokunuşunu deneyimleyeceğiniz sanat mı? Çoktan heykelini vermiş!

İspanya’da yaşayan Kübalı bir sürgün olan Jorge Mayet, doğadan figürlerle oldukça başarılı işler çıkaran bir sanatçı. Yaşlı ağaçlar, toprak, ufuksuz manzaralar onun tek ilhamı. Çalışmalarında kökten yaprağa kadar yansıttığı spiritüel yanı, güçlü gözlem yeteneğinin getirdiği kompozisyonlar ile olağanüstü bir ahenk yaratıyor. Teller, kağıtlar, talaşlar kullanarak yarattığı manzaralarında, özgün kurgularını doğanın yalın karmaşıklığına bırakmış. 

Askıda duran heykelleri kolaylıkla hislerimizde girdaplar yaratabiliyor. ”Boşluk”, ”hiçlik”, ”canlılık” terimleri serpiştirilmiş alt metinlere sahip eserler hayran kalınası! 

Çalışmalarında uzak düştüğü coğrafyasından parçalar bulmak mümkün. Yeşil ve toprak tonlarına tutkusu uzaktan bir atmosfer oluşturuyor. Gerçekçi formlarıyla heykelleri doğanın uygarlıkla dansı adeta! Güzel sanatçının diğer eserlerini görmek için buraya tıklayınız.

Sólo con la mirada
Sólo con la mirada
Renaissance
Renaissance
A La deriva
A La deriva
Autumn
Autumn
No sólo mires a Dios
No sólo mires a Dios
Sanat Doğa 6
Equilibristas de La Habana (Equilibrists of Havanna)
Equilibrio Natural (Natural Equilibrium)
Equilibrio Natural (Natural Equilibrium) 
Sanat Doğa 8
Close up of Ochún