Okuma süresi: 2 dakika

Beykoz Kundura’nın geçmişindeki film gösterim geleneğinden yola çıkarak fabrikanın kalbi olarak nitelendirilen kazan dairesinin bir bölümüne yerleşen Kundura Sinema, Şubat 2019 programında Sevgililer Günü özel seçkisi ile izleyicileri sinema tarihinde yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde sinemanın unutulmayan klasiklerini beyazperdede izleme fırsatı 14 – 17 Şubat tarihlerinde tüm izleyicileri Kundura Sinema’da bekliyor.

Kazablanka – Park Circus/Warner Bros izni ile

1942 yapımı yönetmen Michael Curtiz’in hafızalardan silinmeyen Kazablanka filminde İkinci Dünya savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka kentinde Hitler’den kaçan Avrupalıları anlatıyor. Ana karakter Rick Blaine’in eski aşkı Ilsa ve direniş lideri kocası Victor Laszlo ile karşılaşmasını konu alan filmde Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir.

Yönetmen Leo McCarey’in 1957 yapımı Unutulmayan Aşk filmi çapkın Nickie Ferrante ve caz sanatçısı Terry McKay’in nefes kesen aşk hikayesini konu alıyor. Birbirlerine duydukları aşkın kanıtlanması New York şehrinin ünlü gökdeleni Empire State’deki buluşmaya bağlıdır.

William Wyler’ın 1953 yapımı, dönemin en eğlenceli filmleri arasında gösterilen Roma Tatili filminde modern zaman prensesi Ann’in Roma macerası izleyiciler ile buluşuyor. Audrey Hepburn’e En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandıran Roma Tatili, tek başına Roma’yı keşfe çıkan Ann ve gazeteci olduğunu gizleyen Joe’un aşk hikayesini anlatıyor.

Son Adam Filminin Canlı Müzik Eşliğinde Son Gösterimi (10  Şubat Pazar)

Son Adam filminin restore gösterimi son kez bu Pazar günü 16.00 seansında, Yiğit Özatalay ve Mustafa Kemal Emirel’den oluşan Yürüyen Merdiven’in canlı müziği eşliğinde izleyiciyle buluşacak.

F.W. Murnau’nun kamera kullanımıyla çığır açan şaheseri Son Adam, lüks bir otelin kapıcısının yaşlandığı için işinden atılmasının ve çok sevdiği üniformasını kaybetmesinin dramını şehir ve toplum üzerinden anlatıyor ve teknik açıdan ustalığını sergiliyor.

Sevgililer Günü Özel Programı 14 Şubat Perşembe

21:00 Roma Tatili / Roman Holiday

15 Şubat Cuma

21:00 Kazablanka / Casablanca

16 Şubat Cumartesi

16:00 Roma Tatili / Roman Holiday

19:00 Unutulmayan Aşk / An Affair to Remember

17 Şubat Pazar

16:00 Kazablanka / Casablanca

19:00 Unutulmayan Aşk / An Affair to Remember

Kundura Sinema seyircileri, film saatlerine göre özel olarak ayarlanan tekne ve servis hizmetlerinden yararlanabilirler. Güncel film programını takip etmek, bilet satın almak ve ulaşım ile ilgili detaylı bilgi almak için Kundura Sinema hesaplarını ve www.beykozkundura.com internet adresini takip edebilirsiniz.