Okuma süresi: 2 dakika

Doğanın senini duyan kadınların uyum yaratan, bereket saçan gücü ormanın derininde yaşıyor. Ruhani yolculuklarında birlikte uçanlardan evrenin dansı!

Evie Lou ve fotoğrafçı Noelle McCleaf’in annesi Laura Jane’in hafif karmaşık oldukça da samimi ilişkileri ‘‘büyüleyici” betimlemelerimizin tam karşılığı! Bağlılıklarını, “onurlu bir fark ile benzer” olarak tanımlayan iki kadın birlikte Amerikan toplumunun pek de temsil edilmeyen bir parçasını ifade ediyor; dünyayı ve dünyadaki yerimizi anlayan, bitmeyen enerjileriyle yaşlanan kadınlar.

Evie, bir şifacı olarak; hayatta kalma prensiplerini yerli geleneklerin maneviyatı ile belirlerken, Jane kuvvetli sezgileri ve alternatif tıbbi deneyimleri ile mistisizmle nefes alıyor. Bu iki güçlü anne figürü hikâyelerini tabiatın ilhamı ile yazıyor. Bağlılıklarının kutsal kökleriyle toprağa sıkı sıkı tutunan kadınlar, birlikte dişil kudretin sihrini yeryüzüne saçıyorlar.

“Dans et ruhunla, Parlak Dolunay ışığında… Bırak kendini rüzgâra ve yalın ol çıplak toprakta. Sessizce seslen, aç kalbini bana ve izin ver ruhuna misafir olmama. Hatırlayacak ve vakıf olacaksın o zaman yine kadim sırlarıma.” MA

antlermom__edit_flat__slideshow

shrooms_1_flat__slideshow

evielou_01__slideshow

evielou_02__slideshow

evielou_03__slideshow

laura_2_flat__slideshow

momlaura_2_new_flat__slideshow

momlaura_4_edit2__slideshow

nmccleaf_back__slideshow

laura_4_flat__slideshow

rune_edit_flat__slideshow

Spiritüalizmin rüzgârıyla yaşlanan kadınlar