Okuma süresi: < 1 dakika

2008’den bu yana bizlerle her yıl buluşan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl 18-20 Kasım tarihleri arasında 20 il/ilçede eş zamanlı gerçekleştirilecek. 

Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermeyi amaçlıyor. Her sene yüzlerce film arasından seçilen bütüncül bakış ve yaratıcı çözümler içeren belgesellerden oluşan seçkisi ile izleyicilere sorunun aciz bir parçası olmaktan öteye geçip çözümün bir parçası olabileceklerini hatırlatıyor.

Festivalin sürdürülebilir olması içinse bizim desteğimiz şart. 

Tahmin edersiniz ki yüzlerce gönüllü tarafından gerçekleştirilen ücretsiz bir etkinlik desteğimiz olmadan çok uzun süre varlık gösteremez. Bu yüzden, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali gerçekten sürdürülebilir olsun diye bir kampanya başlatılmış, festival ekibi tarafından. Kampanyaya ulaşmak ve destek vermek için lütfen buraya tıklayın.

Kampanyanın hikâyesi

Festival ekibi, kampanyanın hikâyesini kampanya sayfasında şu sözlerle ifade etmişler:

“Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin etki alanını genişletmek üzere 2014 yılından bu yana açık kaynak bir yapıyla “Siz de Yapabilirsiniz!” çağrısı yaparak festivalin farklı şehirlerde gönüllü ekipler tarafından organize edilmesini sağladık. Son olarak 2015’de 20 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz SYFF bugüne kadar 500 civarında gönüllü, 238 konuşmacı, 99 müzik/performans grubunun ve onbinlerce izleyicinin katılımına evsahipliği yaptı.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak 2016 yılında Festivalin tanıtımını daha etkili yapmak amacıyla halkla ilişkiler ve medya takip hizmetleri almak ve tüm iller için yeterli sayıda tanıtım malzemesi bastırarak ilgili yerlere ulaştırmak istiyoruz. Buluşum’da açtığımız kampanya ile tanıtım için gerekli olan ürün ve hizmetlerin tedariğini sağlayacağız. Siz de katkı vererek SYFF’nin daha çok kişiye ulaşmasına destek olabilirsiniz!”