Eugene Bostick, 15 yıl önce emekli olmasının ardından günlerini amaçsızca sürdürmeyip enerjisini güzelliğe harcamayı tercih edenlerden. Yozlaşmış toplumun “insan olmayan” canlılara karşı acımasız tavrına inat, 80 yaşındaki bu yüreği güzel adam, sokağa atılmış ve yaralı köpekleri gezintiye çıkarmak için “Köpek Treni” adını verdiği bir tren inşa ediyor. Köpeklerle olan dostluğunun başlangıcını The Dodo’ya şu sözleriyle aktarıyor Bostick:

“Kardeşim ve ben çıkmaz bir sokakta yaşıyoruz. İnsanlar, artık beraber yaşamak istemedikleri köpekleri  bu sokağa getirip  yolun sonuna atıyor ve açlığa terk ediyor. Buna şahit olduktan sonra biz de o köpekleri alıp beslemeye, evimize almaya ve veterinere götürüp tedavi ettirmeye başladık. Onlar için yaşayacak bir yer inşa ettik.”

Terk edilen köpekleri sadece yaşama döndürmeyip aynı zamanda eğlendirmek de isteyen Bostick, büyük variller bulup onları keserek, şekil vererek bir tren haline getirmiş. Günlerinin büyük bir kısmını evin odalarında koşuşturarak geçiren huzurlu köpekler, trenle gezintiye çıktıklarında mutlulukları gözlerinden okunuyor.

“Bir gün dışarı çıktığımda traktörünün arkasına kayaları taşımak için vagonlar ekleyen bir adam gördüm. Bu bana köpekler için bir tren yapma ilhamı verdi. İyi bir kaynak ustasıyımdır, plastik varillerin ortasını kesip bir boşluk haline getirerek tekerleklerin üstüne monte ettim ve vagonlar şeklinde birbirine ekledim. Köpekler traktöre tren varillerini eklediğimi duydukları an zıplamaya ve çevrelerinde dönmeye başlıyorlar. Heyecanları her hallerinden belli oluyor.”

Köpek Varili 2

 

Köpek Varili 3Köpek Varili 4

Kaynak: The Dodo 

Hazırlayan:Esra Aydın