Okuma süresi: 3 dakika

25 yaşındaki Morgan Brechler, 3 yaşındaki kızı Hadlie’yi Doğa Ana’nın kucağında büyütüyor. Hadlie henüz birkaç aylıkken başladığı seyahatlerinde, Amerika’nın en ünlü doğa parklarını ziyaret ederek yeşille tanışmış. Şimdiden Joshua Tree ve Büyük Kanyon gibi ulusal parkları gören Hadlie, Meksika ve Hawaii’de annesiyle birlikte keşfe çıkmaya bayılıyor!

3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 4

Kendini bir doğa hayranı olarak nitelendiren Brechler, Hadlie’yi sırtına alarak tırmanışlar yapıyor, 18 aylık olmasından itibaren evdeki tırmanış duvarında pratik yapan Hadlie ise hâlinden oldukça memnun.

“Çocuklar için doğanın içinde olmak, onunla temas etmek çok önemli. Teknolojinin duvarları arkasında kayboluyoruz. Hadlie’nin hayatı değerlendirmesini istiyorum, bunu ancak doğa yapabilir. Büyüdüğünde Toprak Ana’yla dost olabildiği için minnet duyacak” diyor Brechler. “Seyahatlerimiz, kamplarımız ve tırmanışlarımız sırasında biriktirdiğimiz anıların her birini çok seviyorum.”

3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 6

“O benim en iyi arkadaşım ve ilham kaynağım”

Brechler, çocuk sahibi olunduğunda hayatın sona erdiği düşüncesinin çok yanlış olduğuna inanıyor: “Hayatım, Hadlie ile başladı. O benim en iyi arkadaşım ve ilham kaynağım. Bu macerayı onun dışında paylaşmak isteyebileceğim biri olamazdı.”

Haftanın beş günü sürdürülebilir tarımla ilgili dersler alan Brechler, bir şirkette peyzaj tasarımları yapıyor. Hafta sonlarını ise Hadlie ile keşif yapmaya ayırıyor. “Hadlie henüz küçük olduğundan, seyahatlerimiz göründüğü kadar kolay olmuyor. Neyse ki çoğu zaman uyumlu hareket edebiliyoruz. Bana göre, Hadlie ile yaptığımız şey insanlara ilham veriyor. Fotoğrafları gördüklerinde, bize eşlik ettiklerini hissediyorlar.”

3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 5

“Doğayla kurduğu temas onun karakterine ve ileride kim olacağına yön verecek.”

Brechler, yemyeşil ve ilham dolu fotoğrafları Instagram hesabı üzerinden de paylaşıyor.

3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 7 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 8 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 11 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 10 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 9 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 12 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 13 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 1 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 2 3 yaşındaki kızıyla doğayı keşfediyor 3

Kaynak: Daily Mail