Don Kişot Bisiklet Kolektifi‘nin, Ali İsmail Korkmaz Vakfı‘yla (ALİKEV) dayanışma için gerçekleştireceği bisiklet turu 11 Aralık Pazar günü yapılacak. Kadıköy Rıhtım’dan başlayacak olan simgesel bisiklet turu Göztepe Parkı’nda sona erecek.

Ülkenin her yanına yayılan cemaat, tarikatların olduğu bir dönemde kurulan ALİKEV, gençlere nefes olmakta ve onlara özgür bir dünya olma yoluyla ortaya çıktılar. Don Kişot Bisiklet Kollektifi yapacakları bu aktivitenin amacını ise şöyle açıklıyorlar;

Don Kişot Bisiklet Kolektifi olarak istedik ki bizimde çorbada tuzumuz bulunsun. Hayatı sermaye çerçevesinin dışında bir şekilde tanımlamaya çalışan bizler, ilk defa bağış mantığıyla bir tur organize edeceğiz ve tek kuruşuna dokunmadan bu güzel derneğe bağışlayacağız.

Bağışları direk ALİKEV’e kredi kartıyla veya havaleyle ulaştırabilir, gün içinde elden de destek olabilirsiniz. Minimum bağış tutarını 20 TL, miktarı gönlünüzce artırabilirsiniz. Tur sonunda toplanan bağış miktarını hesaplamak için açıklama kısmına “dkbk” yazabilirsiniz.

Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya!