Okuma süresi: 2 dakika

Cathy McMurray ürettiği doğa dostu eserler ile tanınıyor. Duyduğu tabiat aşkıyla müthiş işler çıkarıyor ortaya. Cathy’nin sanatının gıdıklayan dokusunu tadarken, yan sekmenizde The Magnetic Fields – Epitaph for My Heart çalsın.

Sanat eğitimini Willamette Üniversitesi’nde alan McMurray, kariyerine başladığı 2009 yılından beri yaptığı çalışmalarında çevreye duyarlı malzemeler kullanmaya özen gösteriyor. Genellikle evde çalışıyor ve atık ipler ve kumaşların geri dönüşümünden müthiş eserler çıkartıyor.

tumblr_nflmx7K8yi1qas1mto5_1280
Farklı baskı teknikleri kullanarak ortaya çıkardığı resimleri ve ince ağaç kesitlerine çizdikleri, masalsı bir hava ile bizi sonsuz orman yolculuklarına çıkarabiliyor.

Cathy eserlerinde özellikle çoklu sanat disiplinlerinde çalışmayı seviyor. Resim, fotoğraf ve dokumadan keyif alıyor ve yeni şeyler denemeye de bayılıyor. Farklı baskı teknikleri kullanarak ortaya çıkardığı resimleri ve ince ağaç kesitlerine çizdikleri, masalsı bir hava ile bizi sonsuz orman yolculuklarına çıkarabiliyor.

Portland yerlisi Amerikalı genç sanatçı, çıktığı seyahatlerden ilham aldığını söylüyor. McMurray’ın söylediğine göre Kuzeybatı Pasifik boyunca süren açık deniz ve dağlar onun hayatında sabit şeyleri temsil ediyor.

Cathy McMurray
Genellikle evde çalışıyor ve atık ipler ve kumaşların geri dönüşümünden müthiş eserler çıkartıyor.

Cathy hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.
Ürünlerine göz atmak için de buraya!