Travis Burke, büyükannesinin arka bahçesindeki eski Dodge Ram karavanla, bir keşif sembolü olabilir. 28 yaşındaki Burke, 5 ayda 8 bin dolar harcayarak arka bahçesinde yaşanabilir bir “gezgin” yaratmış: Güneş panelleri, klozet, buzdolabı, mikrodalga fırın ve lavabo olan bir karavan. 

Burke’un kariyeri, dünyanın en meşhur merkezlerini ve yetenekli ekstrem sporcuları fotoğraflamak üzerine, bunun için markalardan ve sponsorlardan destek alıyor. Amerika’nın neredeyse tamamını ve Kanada’nın bir bölümünü “yeniden keşfeden” fotoğrafçı 16 aydır yollarda. Karavanı ofis olarak kullanıyor ve seyir halindeyken seyahat fotoğraflarını düzenleyerek zaman geçiriyor. 

travisburke6
“Karavan hayatı tatmin edici bir deneyim, sayısız doğa harikasını görmeme, yıldızların altında uyumama ve bu tutkuyu insanlarla paylaşmama izin veriyor. İnsanlara dışarı çıkıp arka bahçelerini keşfetme ilhamını vermeyi umuyorum. Eşsiz bir manzaraya doğru yol almak için detaylı bir plana ihtiyacınız yok.”

Burke’un fotoğraflarının tamamına ulaşmak için internet sitesine göz atabilir, Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz. Kesinlikle ilham verici!

“Yıldızların ışıkları bize ulaşmak için yıllarca yol kat ediyor, bu nedenle görebildiğimiz yıldızlardan bazıları çoktan öldü. Onların varlığına alışmayın, dışarı çıkın, izleyin ve keyif alın!” -Travis Burke

travisburke14
travisburke13
travisburke10
travisburke8
travisburke2
travisburke1

Kaynak: My Modern Met