Okuma süresi: < 1 dakika

Karaot Tohum Derneği, yerel üretim, yerel tüketim ve paylaşıma Alsancak Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda kucak açacak!

30 Ekim Pazar günü İzmir Alsancak Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda yapılacak 9. Tohum Takası etkinliğine doğal yaşama, doğal beslenmeye ve doğa korumasına öncülük etmek için bu işe gönül vermiş birçok insan katılım sağlayacak.

Binlerce yıldır doğamızın el verdiği koşullarda çiftçilerin emekleriyle ekilmiş, bu zamana dek varlığı sürdürülmüş tohumların üretilmesine, çoğaltılmasına izin vermemeye çalışan 5553 sayılı Tohumculuk Kanununu anlatmak ve hayır demek için ve tohumları takas etmek için bu etkinliğe katılabilirsiniz.

Ayrıca etkinlik dahilinde doğal beslenme ve doğa koruma gönüllüsü Özlem Keskin, doğal sirke yapımı gerçekleştirecek. Birçok yerli üreticinin doğal yaşamı destekleme ve paylaşım gerçekleştirme ereği ile toplanacağı etkinlikte atölyelerin, forumların üreticisinden ballar ve peynirler tadılacak.

Tüm bunlar gerçekleşirken Hava Gazı Fabrikası’nın içerisindeki standları ziyaret ederek çoğu zaman rastlama imkânı bulamayacağınız meyve ve sebzelerle tanışabilirsiniz.

Çocukların da düşündüğü etkinlikte Şubadap Çocuk’un düzenlediği Doğayı Sevdiğini Söyleme Günü gerçekleşecek. Oyunların, atölyelerin ve Şubadap konserlerinin olacağı etkinlik de Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda gerçekleşecek. Karaot Tohum Derneği’nin saat 10.00-19.00 arasında gerçekleştireceği etkinliğe herkes katılabilir.

tohum-tasak-ve-subadap