Eğer yükseklik korkunuz yoksa burayı ziyaret edilecekler listesine ekleyebilirsiniz. Dead Man’s Catwalk (Ölü Adamın Geçiti), heyecan verici ve eşsiz bir manzara deneyimi sunuyor ziyaretçilerine.

Dead Man’s Catwalk için normal yürüyüş hızı ile zirveye ulaşmak yaklaşık 30/40 dakika sürüyor. Beton üzerine sprey boya ile yazılan Dead Man’s Catwalk, buranın ne kadar tehlikeli olduğu konusunda mesaj veriliyor. Bu noktanın özel mülkiyet üzerinde yer alması nedeniyle bu, yürüyüşü yasa dışı yapıyor.

Hawai, İzcilik ve Dağcılık Kulübü Yürüyüş Koordinatörü Darrel Teruya, “Deneyimsiz yürüyüşçüler sık sık geçit sonunda, sadece iyi bir özçekim için tehlikeli hareketlere girişiyorlar. İnsanlar kafa üstü duruyor, zıplıyor, insan piramidi yapıyorlar ve hatta kenarında asılıyorlar.” Bunların çok tehlikeli olduğunu söyleyen Teruya, “Sonunda bir insanın ölmeyeceğini kim bilebilir ki!” diye de ekliyor.

Beton parça, muhtemelen Soğuk Savaş sırasında, çeşitli kablo sistemini tutması için veya 1970’lerde planörler için kuruldu. Geçit aynı zamanda, birkaç aktif sivil savunma ve Federal Havacılık İdaresi radyo kuleleri ile çevrili.